آمریکا بخشی از ادوات جنگی خود را از عراق به سوریه منتقل کرد

به گزارش تعطیلات رو، نیروهای اشغالگر آمریکا بخشی از ادوات و تجهیزات نظامی خود را از عراق به حومه استان الحسکه در شمال شرق سوریه منتقل کردند.

آمریکا بخشی از ادوات جنگی خود را از عراق به سوریه منتقل کرد

رسانه های سوریه امروز (چهارشنبه) گزارش دادند که نیروهای اشغالگر آمریکا در راستای تقویت پایگاههای غیر قانونی در منطقه الجزیره ، دیروز (سه شنبه) کاروان جدیدی از وسایل نقلیه و تجهیزات نظامی خود را از عراق به وسیله گذرگاه غیر قانونی الولید در مرز عراق و سوریه به حومه شرق الحسکه انتقال دادند.

خبرگزاری اوقات الشام سوریه به نقل از منابع محلی در روستای السویدیه در منطقه المالکیه گزارش داد که کاروانی متشکل از 60 کامیون متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکا حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی همراه با وسایل نقلیه نظامی که برای محافظت از آن ها به کارگیری شده بودند، بعد از ظهر دیروز به وسیله گذرگاه غیرقانونی الولید در منطقه الیعربیه در نزدیکی مرزهای عراق وارد سوریه شدند و به سمت پایگاههای غیر قانونی خود در حومه الحسکه حرکت کردند.

بر اساس این گزارش، روز یکشنبه گذشته نیز نیروهای اشغالگر آمریکایی کاروانی از متشکل از هفت دستگاه تانکر و چهار دستگاه خودرو سبک و یک کامیون یخچال دار که حامل مواد لجستیکی و پشتیبانی بود را به وسیله گذرگاه غیرقانونی الولید از عراق به سوریه وارد کردند و به سمت پایگاه های غیرقانونی خود در فرودگاه خراب الجیر در حومه شرقی مالکیه در حومه شمال شرقی الحسکه انتقال دادند.

بر اساس اعلام رسانه های سوریه نیروهای آمریکایی طی چند ماه گذشته هزاران کامیون حامل اسلحه و تجهیزات نظامی و لجستیکی را به منظور تقویت حضور غیرقانونی خود در منطقه الجزیره سوریه و سرقت نفت و ثروت داخلی این کشور که با یاری شبه نظامیان قسد و گروه های تروریستی سوریه در منطقه الجزیره انجام می گردد را به الحسکه آورده اند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

منابع خبری روز یکشنبه 12 مردادماه به نقل از مظلوم عبدی فرمانده شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امور خارجه سوریه نیز روز یکشنبه 12 مردادماه توافق امضا شده میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید نمود که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه نظامیان وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تأکید نموده است که این شبه نظامیان و آمریکایی ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، و به حضور غیر قانونی آنان سرانجام خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال 1396، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش آغاز به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و دزد منابع نفتی آن ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش در سال های اخیر انجام داده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1264

به "آمریکا بخشی از ادوات جنگی خود را از عراق به سوریه منتقل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بخشی از ادوات جنگی خود را از عراق به سوریه منتقل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید