اخبار کرونا در چند خط؛ نظر عجیب ترامپ درباره ویروس

به گزارش تعطیلات رو، پاندمیک کرونا در بعضی از کشورهای دنیا وارد مرحله جدیدتری می گردد.

اخبار کرونا در چند خط؛ نظر عجیب ترامپ درباره ویروس

به گزارش خبرنگاران ، آنچه در ادامه می آید مروری کوتاه بر اخبار مربوط به ویروس کرونا در سراسر دنیا از رسانه های مختلف خبری است:

*دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا می گوید ویروس کرونا احتیاجی به واکسن ندارد و ایمنی گله ای در نهایت باعث زدودن این ویروس از جوامع بشری می شود. او در حالی که روز سه شنبه با ABC صحبت می کردادعا کرد ویروس کرونا از بین خواهد رفت اما گفت این اتفاق ممکن است بدون واکسن بیفتد. او سپس به ایمنی جمعی و یا همان ایمنی گله ای اشاره نمود و گفت این اتفاق می تواند به ناپدید شدن ویروس کرونا منجر شود.

ترامپ در حالی این ادعا را مطرح می نماید که بحث ایمنی گله ای حتی از سوی بعضی از دانشمندان رد شده است.

*مطالعات جدید نشان می دهد که ویروس کرونا خیلی زودتر از آنچه که تصور می شود به آمریکا رسیده بود. این مطالعات حاکی از آن است که از دسامبر 2019 ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا آغاز به گسترش نموده و هیچکس متوجه آن نبوده. این مطالعه که پنجشنبه گذشته در مجله تحقیقات اینترنت پزشکی منتشر شد نشان می دهد در اوایل دسامبر سال گذشته از نظر آماری افزایش قابل توجهی در ویزیت های کلینیک و بیمارستان توسط بیمارانی داشت که بیماری های تنفسی داشتند وجود داشته.

* باب وودوارد روزنامه نگار باسابقه سه شنبه شب به CNN گفت: ترامپ نتوانست واقعیتی را که او درباره ویروس کرونا می دانست به مردم بگوید.

وودوارد ادامه داد: رئیس جمهور از وجود ویروس در ماه فوریه مطلع بود. وودوارد در ادامه گفت که ترامپ می توانست در سخنرانی خود در ماه اتحادیه در خصوص شرایط به آمریکایی ها در خصوص ویروس هشدار دهد اما این کار را نکرد.

* پلاسما درمانی همچنان به عنوان یکی از بهترین روش های درمانی ویروس کرونا معرفی می شود. یک مطالعه جدید شواهدی را نشان می دهد که تزریق پلاسمای افراد بهبودیافته از کرونا ممکن است به دیگر بیماران کرونایی یاری کند تا زنده بمانند.

محققان روز سه شنبه گزارش دادند ، بیمارانی که تحت درمان با پلاسما در بیمارستان مونتی سینای در شهر نیویورک قرار گرفته اند ، در مقایسه با بیمارانی که تحت درمان قرار نگرفته اند ، احتمال مرگ و میر کمتری داشتند.

*یکی از دانشمندان ارشد سازمان دنیای بهداشت می گوید بازگشت زندگی عادی تا حداقل سرانجام سال 2022 امکان پذیر نیست. دکتر سمیا سوامیناتان ، مدیر ارشد علوم در سازمان بهداشت دنیای در ژنو دراینباره گفت که حتی در صورت ارائه واکسن به کل مردم دنیا باز هم باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود و اوضاع به این زودی به حالت سابق برنمی شود.

* بیل گیتس مدیرعامل سابق مایکروسافت مدعی شد ایالات متحده برای تأمین بودجه واکسن کرونا برای کشورهای فقیر کوشش خواهد نمود.

* وزیر آموزش و تحقیقات آلمان انتظار ندارد که واکسن ویروس کرونا تا قبل از اواسط سال 2021 به طور گسترده در دسترس باشد.

آنجا ماریا-آنتونیا کارلیچک گفت که پس از یافتن درمان بین 55 تا 65 درصد از شهروندان این کشور احتیاج به واکسن دارند.

*مقامات هنگ کنگ تست گیری گسترده و سراسر کرونا را از یک میلیون و 800 هزار نفر انجام دادند و 38 مورد جدید از ابتلا پیدا کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1286

به "اخبار کرونا در چند خط؛ نظر عجیب ترامپ درباره ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار کرونا در چند خط؛ نظر عجیب ترامپ درباره ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید