استقبال سفیر آمریکا در ریاض از آتش بس ائتلاف سعودی-اماراتی در یمن

به گزارش تعطیلات رو، سفیر آمریکا در عربستان سعودی از اعلام آتش بس ائتلاف سعودی-اماراتی در یمن استقبال کرد.

استقبال سفیر آمریکا در ریاض از آتش بس ائتلاف سعودی-اماراتی در یمن

به گزارش گروه بین الملل تعطیلات رو، امارات عربی متحده و عربستان سعودی پس از شش سال تجاوز به ملت یمن، به صورت یکجانبه از آتش بس دو هفته ای در این کشور خبر دادند.

جان ابو زید سفیر آمریکا در عربستان سعودی با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود از این آتش بس استقبال کرد.

شبکه خبری العربیه به نقل از ابوزید گزارش داد، آمریکا از آتش بس در یمن استقبال و به خاطر این اقدام، از سلمان بن عبدالعزیز شاه و محمد بن سلمان ولی عهد سعودی تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که همه طرف ها با فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن برای تحقق صلح و ثباتی که ملت یمن شایسته آن است، همکاری نمایند؛ به ویژه اینکه دنیا هم اکنون بر مبارزه با ویروس کرونا و نجات جان [انسان ها] متمرکز شده است.

ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی روز گذشته ادعا کرد که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، به مدت دو هفته در یمن آتش بس اعلام می گردد.

اخیرا مسئولان یمنی بارها هشدار دادند که عربستان سعودی در پی انتقال ویروس کرونا به خاک یمن است تا از این طریق بتواند توطئه خود علیه ملت یمن را تکمیل کند.

این آتش بس از ساعت دوازده امروز پنجشنبه به وقت محلی شروع شد و با هدف فراهم سازی شرایط مناسب برای دعوت از فرستاده دبیر کل سازمان ملل برای برگزاری نشست بین دولت مستعفی یمن و دولت صنعاء قابل تمدید خواهد بود.

المالکی ادعا کرد که اگر این نشست برگزار گردد، پیشنهادهای فرستاده سازمان ملل برای اقدامات و مکانیزمهای اجرای آتش بس دائمی در یمن و برداشتن گام های اعتمادساز آنالیز خواهد شد.

عربستان به همراه شماری از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با حمایت غربی-آمریکایی از فروردین سال 1394 تهاجم نظامی خود را به یمن شروع کرد، ولی تا کنون به موفقیتی دست نیافته است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 خرداد 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 991

به "استقبال سفیر آمریکا در ریاض از آتش بس ائتلاف سعودی-اماراتی در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال سفیر آمریکا در ریاض از آتش بس ائتلاف سعودی-اماراتی در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید