استیلی: فوتبال زمین سیاست نیست و با عربستانی ها مسئله ای نداریم، رفت وآمدمان به تمرین بسیار سخت است

به گزارش تعطیلات رو، مدیر تیم فوتبال امید کشورمان در مورد ملاقات این تیم مقابل عربستان در بازی های آسیایی اندونزی می گوید که این بازی را بدون مسائل سیاسی دنبال خواهند کرد.

استیلی: فوتبال زمین سیاست نیست و با عربستانی ها مسئله ای نداریم، رفت وآمدمان به تمرین بسیار سخت است

حمید استیلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی تعطیلات رو در مورد شرایط تیم فوتبال امید کشورمان پیش از ملاقات حساس این تیم مقابل عربستان در بازی های آسیایی اندونزی که روز چهارشنبه برگزار می گردد، گفت: شرایط خوب است و خوشبختانه همه بازیکن ها را در اختیار داریم. دو بازیکنی هم که قبل از بازی با چین آسیب دیده بودند، به تیم اضافه شده اند. مشکل غذایی مان هم که روزهای اول داشتیم، اکنون حل شده و تنها مشکل فاصله هتل تا زمین تمرین است که یک ساعت و نیم زمان رفت و یک ساعت و نیم زمان برگشت ماست که خسته نماینده می گردد.

وی با اشاره به شرایط تمرینی سخت تیم امید که بازیکنانش باید زمان زیادی را تا محل تمرین طی نمایند، گفت: با تمام مواردی که هست، منتظر بازی با عربستان هستیم. کادر فنی هم خوب با تیم کار می نماید و بازیکنان بسیار منضبط و خوب در تمرینات شرکت دارند. تا رسیدن به اینجا هم سه بازی تدارکاتی داشتیم که دو بازی با عراق برگزار کردیم و یک بازی هم با تیم چین داشتیم. هر دو بازی هم با تیم هایی بود که به لحاظ سنی بزرگ تر از تیم ما بودند و این برای بازیکنان ما خوب بود. نقاط ضعف و قوت مان را متوجه شده ایم، اما مطمئناً اگر بازی محبت آمیز بیشتری داشته باشیم، شرایط مان تا بازی های انتخابی المپیک بهتر و بهتر می گردد. خوشبختانه با برنامه ریزی ای که با فدراسیون فوتبال و کادر فنی داشتیم، سیاست را این گونه مشخص کردیم که تیم زیر 21 سال را به بازی های آسیایی اعزام کنیم تا برای المپیک آینده نگری کنیم.

مدیر تیم فوتبال امید کشورمان در پاسخ به این سؤال که میزان آمادگی بازیکنان به چند درصد رسیده است و چه انتظاری باید از آنها داشت، توضیح داد: درصدی نمی توان مشخص کرد، اما تیم فعلی یکی از تیم های خوبی است که در این شرایط سنی داشتیم. بچه ها درون زمین هم شرایط خوبی دارند و اگر بازی با چین را دیده باشید، به لحاظ ایجاد موقعیت گل و انسجام، شرایط تیم خوب بود. بازیکنان هم روز به روز بهتر با تفکرات کرانچار آشنا می شوند و کادر فنی هم بهتر بازیکنان را می شناسد که این به آینده تیم ما یاری می نماید. این فرایند خیلی برای تیم مثبت بوده و این را هم بگویم که یکی از شاخصه های اصلی این تیم رفتار و اخلاق بازیکنان است.

استیلی درباره مشکل اعضای کادر فنی که نتوانسته اند برای بررسی عربستان فیلم مناسبی از بازی های این تیم به دست بیاورند، گفت: بله، ما نتوانستیم فیلم خوبی از بازی های آنها پیدا کنیم. یکی دو فیلم نصفه و نیمه از بازی های آنها داریم که با یک دوربین ضبط شده است و مطمئناً اگر آنها را خوب بررسی کنیم، شرایط هم بهتر می گردد. این موضوع خیلی مهم است که بتوانیم بازی های محبت آمیز حریفان مان را داشته باشیم و گویا می توانیم با خریدن یک دستگاه این مشکل را حل کنیم. در این زمینه هم اقدام نموده ایم و فدراسیون فوتبال هم قول هرگونه همکاری را داده است.

وی در واکنش به اولین رویارویی دو تیم ایران و عربستان پس از مسائل اساسی سیاسی که بین دو کشور به وجود آمده بود، گفت: اینجا مسائل فوتبالی مورد بحث است و در میدان فوتبال هم مسائل سیاسی جایی ندارد و ما هم با آنها مسئله ای نداریم. ما دنبال فوتبال جوانمردانه، خوب و قطعاً یک نتیجه خوب هستیم. در فوتبال هم، با یکدیگر دوست هستیم و به نظرم فوتبال کشورها را به هم نزدیک می نماید. اگر خاطرتان باشد در بازی با آمریکا هم که در جام جهانی برگزار گردید و اولین بازی ما با آمریکا بود، به یکدیگر دست دادیم، عکس یادگاری گرفتیم و نشان دادیم سیاست در فوتبال دخیل نیست.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 660

به "استیلی: فوتبال زمین سیاست نیست و با عربستانی ها مسئله ای نداریم، رفت وآمدمان به تمرین بسیار سخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیلی: فوتبال زمین سیاست نیست و با عربستانی ها مسئله ای نداریم، رفت وآمدمان به تمرین بسیار سخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید