اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروه تندر

به گزارش تعطیلات رو، ایران در نامه ای که روز جمعه توسط مجید تخت روانچی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل به دبیرکل این سازمان ارسال شد، به حمایت آمریکا از گروه تندر اعتراض کرد و خواستار برخورد سازمان مذکور با این کشور شد.

اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروه تندر

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، در این نامه، ضمن اشاره به حملات تروریستی این گروه در ایران و شهید و مجروح کرن تعدادی از شهروندان کشورمان و اعتراف آشکار این گروه به ارتکاب این جنایات، اعلام شده گروه تروریستی یادشده کماکان به تداوم فعالیت های خود از آمریکا و حتی آموزش اقدامات تروریستی و خرابکاری در ایران ادامه می دهد.

روانچی با اعلام اینکه جنایات تروریستی این گروه بار ها از طریق دفتر حافظ منافع آمریکا در تهران به اطلاع این کشور رسیده اضافه نموده که تا به امروز آمریکا هیچ اقدامی در پیشگیری از فعالیت اعضای گروه یادشده یا استرداد آن ها برای محاکمه در ایران انجام نداده است.

نماینده دائم کشورمان ضمن یادآوری تعهدات بین المللی کشور ها تحت حقوق بین الملل، بویژه تعهد آن ها به عدم حمایت از تروریست ها و نیز تضمین اینکه خاک آن ها به محلی برای فعالیت گروه های تروریستی تبدیل نگردد، اعلام نموده است تداوم حمایت آمریکا از این گروه هیچ تردیدی باقی نمی گذارد که این کشور آشکارا کلیه تعهدات ذیربط خود را نقض نموده و بنابراین مسئول همه جنایات این گروه در ایران می باشد.

روانچی در پایان نامه خود که به عنوان سند شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل منتشر خواهد شد، از این سازمان خواسته است آمریکا را وادار کند تا به حمایت از این گروه تروریستی پایان دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1226

به "اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروه تندر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروه تندر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید