التهابات پوستی، نشانه جدید کرونا

به گزارش تعطیلات رو، هرچند التهاب پوستی کمتر از تب رایج است، بیشتر می توان آن را نشانه اختصاصی کووید-19 دانست و ماندگارتر است. آگاهی نسبت به این که ویروس کرونا چه تاثیراتی روی پوست می گذارد به یافتن بیماران در مراحل اولیه بیماری یاری می نماید.

التهابات پوستی، نشانه جدید کرونا

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

از 17 هزار نفری که تا حد بسیار زیادی مشکوک به داشتن ویروس بودند، 8.2 درصد التهاب های پوستی گزارش کردند

پس از نمایان شدن التهاب های پوستی در تعدادی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا، پژوهش گران درخواست کردند که التهاب های پوستی هم به فهرست رسمی نشانه هایی که خدمات سلامت ملی بریتانیا از این بیماری نام برده، افزوده گردد. کالج پادشاهی لندن مطالعه ای بر روی 20 هزار بریتانیایی صورت داده است.

افراد مورد مطالعه کسانی بودند که نتیجه آزمایش کووید-19 آن ها مثبت بوده و یا مشکوک به داشتن این ویروس بودند. این گروه تحقیقاتی از اطلاعات برنامک مطالعه نشانه های کووید، که اطلاعات 336 هزار و 837 کاربر را داشت استفاده کردند. این کاربران خودشان نشانه ها را به این برنامک داده بودند.

براساس یافته های این مطالعه، دو هزار و 21 نفر از کاربران برنامک نتیجه آزمایش کووید-19 مثبت داشتند و 8.8 درصد آن ها از لک و خارش پوستی گله می کردند. علاوه براین، از 17 هزار نفری که تا حد بسیار زیادی مشکوک به داشتن ویروس بودند، 8.2 درصد التهاب های پوستی گزارش کردند.

این مطالعه هنوز به تایید یک مجله علمی نرسیده، اما دکتر ماریو فالچی، مدیر این گروه پژوهشی به دنبال آن است که التهاب های پوستی را در فهرست نشانه های شناخته شده کووید-19 بگنجاند. دکتر فالچی در گزارش این تحقیق نوشته است: هرچند التهاب پوستی کمتر از تب رایج است، بیشتر می توان آن را نشانه اختصاصی کووید-19 دانست و ماندگارتر است.

او افزوده است: آگاهی نسبت به این که ویروس کرونا چه تاثیراتی روی پوست می گذارد به یافتن بیماران در مراحل اولیه بیماری یاری می نماید.

ابتدا تنها دو نشانه برای کووید-19 روی وب سایت خدمات سلامت ملی بریتانیا ذکر شده بود که سرفه خشک و تب بود. هرچند در 18 ماه مه، از دست دادن قدرت بویایی و چشایی هم به این نشانه ها افزوده شد. این نشانه ها چند هفته پس از آن که کارشناسان نسبت به وجود آن ها هشدار می دادند به فهرست رسمی نشانه های این بیماری افزوده شد.

در ماه مارس، انجمن جراحان زیبایی بینی بریتانیا بیانیه ای منتشر کرد که حاکی از پیدا شدن این نشانه ها در تعدادی از بیماران بود که نشانه های دیگر بیماری را نداشتند.

پروفسور کلایر هاپکینز، رییس انجمن جراحان زیبایی بینی بریتانیا و پروفسور نیرمال کومار، رییس انجمن جراحان گوش، حلق و بینی بریتانیا در بیانیه مشترکی اعلام کردند که از دست رفتن ناگهانی کامل یا نسبی حس بویایی در بیماران بریتانیا، آمریکا، فرانسه و شمال ایتالیا مشاهده شده است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1191

به "التهابات پوستی، نشانه جدید کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "التهابات پوستی، نشانه جدید کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید