انتقاد نماینده تهران از وزیر نفت: حلقه دورتان باعث شده صدا ها را نشنوید

به گزارش تعطیلات رو، زهره الهیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، در دیدار با معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی منطقه ها نفت خیز گفت: برای پیشرفت صنعت نفت کشور می باید یک حرکت جهادی و یک مدیریت انقلابی وجود داشته باشد.

انتقاد نماینده تهران از وزیر نفت: حلقه دورتان باعث شده صدا ها را نشنوید

به گزارش فارس، وی اضافه کرد: چالشی که در دولت گذشته گریبانگیر کشور شد ناشی از همین عدم وجود مدیران جهادی و انقلابی بود، اگر بخواهیم یک مشکل را در کشور نام ببریم که ریشه همه مسائل است آن هم نبود مدیریت جهادی و انقلابی و نبود اعتقاد به ظرفیت داخلی است.

کننده مردم تهران در ادامه اظهار داشت: به آقای اوجی گله کردم که حلقه دورتان باعث شده صداها را نشنوید از ایشان خواستم وقتی بگذارند و هفته آینده راهکارهایی را مطرح کنیم، آنچه که اکنون در مجلس درگیر آن هستیم این است که خام فروشی یک معضل جدی کشور است و این ثروت بزرگ که شما می فرمایید هزار محصول حداقل در کشورهای دیگر فراورده از این نفت تولید می شود، اما ما در این قضیه متاسفانه نمی دانم به چه دلیل دولت های گذشته مخصوصا دو دولت گذشته توجهی به تولید فرآورده های نفتی نمی شد و خام فروشی را اولویت خود قرار داده بودند الان باید درصد تولید فرآورده ها را بالا برد تا رونق در صنعت نفت چشمگیر شود.

وی شرح داد: این آفت برای کشور است مخصوصا در شرایط تحریم که نفت خام قابل رهگیری است. شما می فرمایید که با پتروشیمی ها قرار است دیداری گذاشته شود و توافق شود، این خبر بسیار خوبی است به نظرم کاری که دولت گذشته نکرد شما با این ظرفیت اگر پای کار بیاید می توانید بسیار موثر شوید و با این ثروت بزرگی که در خوزستان است کارهای بسیار چشمگیری می توان برای کشور و مردم به اجرا درآورد.

وی خطاب به معاون وزیر نفت گفت: راهکاری ارائه بفرمایید که این ثروت با وجودی که ثروت ملی است، مردم خوزستان از این ثروت ملی چقدر برایشان کارساز است و این مردم هستند که امنیت را تامین می کنند.

الهیان اعلام کرد: ایده مجلس این است که قانون را مشارکتی بنویسد و قانونی نباشد که بیشتر دست و پا گیر دولت شود و بیشتر مانع ایجاد کند، هر قانون که قرار است تصویب شود کننده دولت، کننده بخش خصوصی و مردمی در جلسات شرکت دارد. یک مثلث قانونگذاری مشارکتی ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: دولت، مجلس و بخش خصوصی یا سازمان های مردمی در کنار هم می توانند مسائل را حل کنند و از موانع متعدد با یاری خدا عبور می کنند.

کننده مردم تهران در مجلس شرح داد: ما در خدمت مردم هستیم و باید دینمان را به خطه عزیز خوزستان ادا کنیم خوزستانی که مردمش در سال های جنگ ایستادگی و مقاومت کردند. همه ما وظیفه داریم و فلسفه حضور ما هم در خوزستان همین موضوع می باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1981

به "انتقاد نماینده تهران از وزیر نفت: حلقه دورتان باعث شده صدا ها را نشنوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد نماینده تهران از وزیر نفت: حلقه دورتان باعث شده صدا ها را نشنوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید