اندیشکده ویلسون: آمریکا از فساد به عنوان ابزار در افغانستان استفاده کرد

به گزارش تعطیلات رو، پژوهشگر ارشد اندیشکده ویلسون گفت: آمریکا با درک این که سرازیر شدن مبالغ هنگفت به فساد در افغانستان دامن می زند، از این پدیده به عنوان ابزار استفاده کرد.

اندیشکده ویلسون: آمریکا از فساد به عنوان ابزار در افغانستان استفاده کرد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، مایکل کوگلمن پژوهشگر ارشد اندیشکده ویلسون درباره نقش آمریکا در گسترش فساد در افغانستان و گزارش تازه واشنگتن پست گفت: مطمئن نیستم که بگویم آمریکا از فساد به عنوان ابزار استفاده کرد اما سوء ظن درباره این موضوع از دیر باز وجود داشت و این گزارش آن را بسیار روشن ساخته است.

وی اضافه کرد: مقامات آمریکایی مبالغ زیادی پول را به افغانستان سرازیر کردند و بخوبی می دانستند که این اقدام بیش از آنکه منجر به توسعه و یا صلح گردد به فساد دامن می زند.

واشنگتن پست اخیراً با انتشار اسنادی محرمانه افشا نموده بود که رؤسای جمهور آمریکا در حدود دو دهه گذشته اطلاعات گمراه کننده ای را در اختیار عموم قرار می داد تا نشان دهد که نیروهای آمریکایی در افغانستان در حال پیشرفت و رسیدن به اهدافشان هستند.

پیش از این نیز جان سپکو سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان گفته بود، مبالغی را که اداره توسعه بین المللی آمریکا موسوم به USAID در افغانستان هزینه نموده سبب گسترش فساد در افغانستان شده است.

سپکو همچنین تاکید نموده بود: مبالغ هنگفتی که برای کسب نتایج سریع برای با ثبات سازی افغانستان هزینه شده بود اغلب سبب وخیم تر شدن بحران، ایجاد فساد و تقویت حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 713

به "اندیشکده ویلسون: آمریکا از فساد به عنوان ابزار در افغانستان استفاده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندیشکده ویلسون: آمریکا از فساد به عنوان ابزار در افغانستان استفاده کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید