بایدن خواهان اصلاح قانون حمل سلاح در آمریکا شد

به گزارش تعطیلات رو، رئیس جمهوری آمریکا در سالروز حادثه تیراندازی مرگبار در مدرسه پارکلند از کنگره خواست قانون حمل سلاح را اصلاح نمایند تا فراگیری خشونت با اسلحه انتها یابد.

بایدن خواهان اصلاح قانون حمل سلاح در آمریکا شد

جو بایدن روز یکشنبه در بیانیه ای مطبوعاتی اضافه نمود: سه سال پیش، یک فرد مسلح، جان 14 دانش آموز و سه مربی را در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در پارکلند فلوریدا گرفت. در عرض چند ثانیه، زندگی ده ها خانواده و زندگی یک جامعه آمریکایی برای همواره تغییر کرد.

وی ادامه داد: اکنون سه سال است که خانواده های پارکلند روزهای تولد و تعطیلات را بدون عزیزانشان گذرانده اند. آنها تجربه اعزام فرزندانشان به دانشگاه یا دیدن آنها را در اولین کار خود پس از دبیرستان از دست داده اند. مانند بسیاری از خانواده ها ، آنها مجبور شده اند تکه هایی از روح خود را در اعماق زمین دفن نمایند. مانند بسیاری از خانواده ها - و در واقع ، مانند ملت ما - آنها این سوال را دارند که آیا اوضاع هیچ گاه خوب می گردد.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه این خانواده ها تنها نیستند، اضافه نمود: در شهرهای عظیم و شهرهای کوچک، در مدارس و مراکز خرید، در کلیساها، مساجد، کنیسه ها و معابد، سالن های سینما و سالن های کنسرت، در گوشه و کنار خیابان های شهر که هرگز خبری در اخبار شب پیدا نخواهند کرد.

بایدن تاکید نمود: سراسر کشور ما، والدین، همسران، فرزندان، خواهر و برادرها و دوستانشان درد از دست دادن یکی از عزیزان خود را برای خشونت با اسلحه می دانند. در این فصل از دست دادن زیاد، افزایش تاریخی قتل های سال گذشته در سراسر آمریکا ، از جمله خشونت اسلحه علیه رنگین پوستان در شهرهای ما، به تعداد جایگاه های خالی میزهای آشپزخانه ما اضافه نموده است.

وی با بیان اینکه در طول این سه سال، خانواده های پارکلند چیز عمیقی به همه ما آموخته اند، اظهار کرد: بارها و بارها، آنها به ما نشان داده اند که چگونه می توانیم غم و اندوه خود را به هدفی برای راهپیمایی، سازماندهی و ایجاد یک حرکت قوی، فراگیر و بادوام برای تغییر تبدیل کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه نمود: دانشجویان پارکلند و بسیاری دیگر از جوانان در سراسر کشور که خشونت با اسلحه را تجربه نموده اند، تاریخ آمریکا را به پیش می برند. این تاریخی است که توسط جوانان در هر نسلی نگاشته شده و دگم غالب را به چالش می کشند و خواهان یک حقیقت ساده هستند: ما می توانیم بهتر عمل کنیم و ما این کار را خواهیم کرد.

بایدن ادامه داد: این دولت برای توجه به این تماس منتظر تیراندازی دسته جمعی بعدی نخواهد بود. ما برای سرانجام دادن به فراگیری خشونت با اسلحه و ایمن سازی مدارس و اجتماعات خود اقدام خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: امروز، من از کنگره می خواهم که اصلاحات قانون اسلحه را انجام دهد، از جمله الزام به آنالیز سابقه برای فروش اسلحه، ممنوعیت سلاح های تهاجمی و خشاب با ظرفیت بالا، از بین بردن مصونیت برای تولیدنمایندگان اسلحه که آگاهانه سلاح های جنگی را در خیابان های ما قرار می دهند.

رئیس جمهوری آمریکا اعلام نمود: ما این را مدیون همه کسانی هستیم که از دست داده ایم و همه کسانی را که محزون می بینیم، تا تغییری ایجاد کنیم. اکنون موقع عمل است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1563

به "بایدن خواهان اصلاح قانون حمل سلاح در آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن خواهان اصلاح قانون حمل سلاح در آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید