بهره مندی 84 درصدی شرکت های دانش بنیان از تسهیلات صندوق نوآوری

به گزارش تعطیلات رو، رییس سابق صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه 84 درصد شرکت های دانش بنیان از یک تا 30 خدمت این صندوق را استفاده نموده اند، گفت: 13 درصد شکایات شرکت های دانش بنیان مربوط به صندوق بوده است.

بهره مندی 84 درصدی شرکت های دانش بنیان از تسهیلات صندوق نوآوری

به گزارش تعطیلات رو، امروز در حاشیه جلسه کمیسیون شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) از خدمات دکتر بهزاد سلطانی، رییس سابق صندوق نوآوری و شکوفایی تقدیر به عمل آمد و به دکتر علی وحدت رییس جدید این صندوق تبریک گفتند.

در این جلسه دکتر سلطانی با بیان اینکه 2 هزار و 600 شرکت دانش بنیان از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی بهره مند شده اند، گفت: تاکنون 2 هزار میلیارد تومان به این صندوق اختصاص یافته که تاکنون هزار و 200 میلیارد تومان آن محقق شده است.

وی دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری را مرجع رسیدگی به شکایات شرکت های دانش بنیان دانست و ادامه داد: بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی این دبیرخانه، تنها 13 درصد شکایات مربوط به این صندوق بوده است.

سلطانی با تاکید بر اینکه تاکنون 84 درصد شرکتهای دانش بنیان از یک تا 30 خدمت این صندوق بهره مند شده اند، تاکید نمود: دبیرخانه شورای عتف باید دارای صندلی تثبیت شده باشد تا بتواند در حوزه های سیاست گذاری علم و فناوری، اقدامات موثری انجام دهد.

رییس سابق صندوق نوآوری و شکوفایی، تدوین اولویت های فناوری را از وظایف این دبیرخانه نام برد و گفت: با تقویت این بخش است که طرح های کلان ملی می تواند معنادار باشد.

در این جلسه تفاهم نامه همکاری میان وزارتخانه های علوم و دفاع منعقد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 101

به "بهره مندی 84 درصدی شرکت های دانش بنیان از تسهیلات صندوق نوآوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی 84 درصدی شرکت های دانش بنیان از تسهیلات صندوق نوآوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید