تلاش جانشین بولتون برای تحریک آلمان علیه ایران

به گزارش تعطیلات رو، رابرت اوبرایان که جانشین جان بولتون در سمت مشاور امنیت ملی آمریکا شده، در مصاحبه با روزنامه بیلد آلمان، از دولت برلین خواست تا سیاست اعمال تحریم های شدید علیه حکومت جمهوری اسلامی ایران را در پیش گیرد.

تلاش جانشین بولتون برای تحریک آلمان علیه ایران

اوبرایان در این مصاحبه خواستار اعمال فشار بیشتر بر ایران با هدف کسب یک توافق هسته ای جامع و دائمی شده است.

رابرت اوبرایان، که روز 18 سپتامبر سال جاری به عنوان جانشین جان بولتون، مسئولیت مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ را برعهده گرفته، در این گفتگو از سیاست های اقتصادی آلمان در قبال ایران انتقاد کرده است.

به باور اوبرایان آلمان نیز می بایست راهکار دولت دونالد ترامپ در قبال ایران را به عنوان الگوی خود برگزیند و اقدام به اعمال تحریم های اقتصادی شدیدی علیه ایران بکند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید آمریکا گفته است که او نمی تواند علت اصرار آلمان به ادامه معامله و همکاری اقتصادی با ایران را متوجه شود.

اوبرایان از سیاست محبت آمیز دولت آلمان در برابر جمهوری اسلامی ایران نیز انتقاد کرده و گفته است که دولت آلمان باید از طریق همراه شدن با تحریم های جامع و فراگیر اقتصادی ایران از سوی آمریکا، جمهوری اسلامی ایران را وادار به شرکت در مذاکره بر سر مناقشه هسته ای کند.

به ادعای مشاور امنیت ملی کاخ سفید، توافق مد نظر آمریکا در ارتباط با مناقشه هسته ای با ایران باید توافقی دائمی باشد. افزون بر آن، این توافق باید برنامه موشکی ایران، شرایط حقوق بشر در این کشور و دخالت های ایران در منطقه را نیز در بر گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 669

به "تلاش جانشین بولتون برای تحریک آلمان علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش جانشین بولتون برای تحریک آلمان علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید