تلویزیون پرونده مستندهای کرونایی را باز می نماید

به گزارش تعطیلات رو، جدیدترین قسمت از برنامه نردبان سراغ پرونده مستندهای کرونایی رفته و با 2 مستندساز که در این حوزه فیلم ساختند گفت وگو نموده است.

تلویزیون پرونده مستندهای کرونایی را باز می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، هفتاد و چهارمین قسمت از برنامه تلویزیونی نردبان آدینه 3 دی ماه روی آنتن شبکه مستند می رود.

در این قسمت از برنامه، پرونده مستندهایی با موضوع کرونا در نردبان باز شده و کارنامه فیلم های ساخته شده درباره این سوژه مهم مورد آنالیز قرار می گیرد، بر همین اساس با کارگردانان 2 مستند با سوژه کرونا گفت وگو شده است. مسعود دهنوی کارگردان مستند قطعه 19 در گفت وگو با حامد شکیبانیا مجری برنامه درباره سوژه متفاوت این مستند و سختی های ساخت مستند درباره کرونا صحبت می نماید. مستند قطعه 19 در پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

علاوه بر این، مهدی جبین شناس، کارگردان مستند ماجرای سال آخر دیگر مهمان برنامه این هفته نردبان است. این مستند در پانزدهمین جشنواره سینما حقیقت حضور داشت.

بعلاوه، نردبان این هفته مروری بر مستندهایی با موضوع کرونا دارد و مستندهای روزهای ناتمام به کارگردانی مهدی قربان پور، پرده به کارگردانی ایمان بهروزی، از پشت شیشه ها اثری از امیر اخوان و طاعون قرن به کارگردانی محمد عبدی زاده در این برنامه مرور می گردد.

در بخش تجربه برنامه این هفته نردبان، محمدحسین ابراهیمی صداگذار نام آشنای سینمای مستند درباره تجربیات خود در حوزه صداگذاری فیلم های مستند کرونایی صحبت می نماید. ابراهیمی صداگذاری مستندهای قطعه 19 و آنجا سپیده دم را برعهده داشته است.

در بسته پیشنهادی مستندهای خارجی، آثار شاخصی از کارگردان های مشهور سینمای مستند جهان نظیر نانفو وانگ، الکس گیبنی و ... معرفی می شوند.

نردبان مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که کوشش می نماید به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم هایی متنوع آدینه ها ساعت 18:30 روی آنتن شبکه مستند می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2022

به "تلویزیون پرونده مستندهای کرونایی را باز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلویزیون پرونده مستندهای کرونایی را باز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید