توصیه های وزارت بهداشت برای خرید ایمن در شرایط کرونا

به گزارش تعطیلات رو، سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه بهتر است تا حد امکان به شکل اینترنتی خرید کنیم، پروتکل هایی که باید هنگام خرید رعایت گردد را تشریح کرد.

توصیه های وزارت بهداشت برای خرید ایمن در شرایط کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیما سادات لاری، گفت: مراکز خرید و فروشگاه ها از کانون های خطرزا در همه گیری کرونا هستند که رعایت نکات بهداشتی در این اماکن بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین توصیه می کنیم تا حد امکان به شکل مجازی خرید کنید.

وی اضافه نمود: در صورت احتیاج به خرید حضوری به صورت جمعی به خرید نروید و ترجیحا ساعات خلوت را برای خرید انتخاب کنید. از حضور در فروشگاه های شلوغ و با سیستم تهویه هوای نامناسب خودداری کنید، حتما ماسک بزنید و نسبت به رعایت فاصله گذاری 1.5 تا 2 متر اقدام کنید.

لاری تاکید نمود: از لمس غیرضروری نمونه اجناس پرهیز کنید و برای پرداخت پول از روش های مجازی و دستگاه کارتخوان بهره ببرید و از دست زدن به پله برقی در فروشگاه ها اکیدا خودداری کنید و در صورت استفاده از آسانسور برای فشار دادن دکمه های آن از دستمال کاغذی بهره ببرید و دستمال را در سطل زباله بیندازید. در طول فرایند خرید از تماس دست با صورت، بینی و دهان خودداری کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1485

به "توصیه های وزارت بهداشت برای خرید ایمن در شرایط کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های وزارت بهداشت برای خرید ایمن در شرایط کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید