جزئیات واگذاری بسته 50 میلیونی به استارتاپهای آسیب دیده از کرونا

به گزارش تعطیلات رو، معاون وزیر ارتباطات جزئیات طرح حمایتی استارت آپهای آسیب دیده از کرونا را که امروز 5 شنبه با حضور رئیس جمهور رونمایی شد، شرح داد.

جزئیات واگذاری بسته 50 میلیونی به استارتاپهای آسیب دیده از کرونا

امیر ناظمی در مراسم رونمایی از این طرح حمایتی که با حضور رئیس جمهور برگزارشد، گفت: نسبت به سال 92، ضریب نفوذ اقتصاد دیجیتال در کشور 4 برابر، ظرفیت شبکه ترافیکی 30 برابر و رشد تعداد اپلیکیشن ها حدود 700 برابر شده است. این به معنی ایجاد جنبش کارآفرینی و نوآفرینی است.

وی با بیان اینکه حدود 17 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حوزه فناوری اطلاعات فارغ التحصیل و به کار مشغول می شوند، موضوع تأمین سهولت کسب و کارها و برطرف موانع را از جمله دغدغه های این بخش بیان کرد و گفت: ما تلاشمان این است که با تأمین منابع و برطرف محدودیت های این بخش، بتوانیم توشه راهی برای کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات ایجاد کنیم.

ناظمی ادامه داد: امروز برای تک تک شرکت ها یک توشه راه درنظر گرفته ایم که مجموعه ای از خدمات به ارزش حداقل 50 میلیون تومان است و این شرکت ها می توانند بسته به راستا و احتیاجهایی که دارند از این بسته حمایتی استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: علاوه بر زیرساخت خدمات ابری که یکی از ابتدایی ترین احتیاجها است، این شرکت ها به مشاوره حقوقی، استفاده از نرم افزارهای اداری و حسابداری و تبلیغات نیز احتیاج دارند. این شرکت ها برای حفظ حریم خصوصی مردم احتیاج دارند که از امنیت کافی داده برخوردار شوند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در این بسته حمایتی، این بازار را فراهم کردیم که شرکت های مختلف نوآفرین و شرکت هایی که در ابتدای راستا هستند بتوانند به صورت بهینه از منابع دولتی استفاده نمایند. این برنامه به صورت مشارکت عمومی و خصوصی است و در سایت ایران نوآفرین قابل دسترسی است.

در ادامه توضیحات ناظمی، رئیس جمهور تاکید نمود که هنوز روشن نشده که این طرح چگونه می تواند به کسب و کارهای آسیب دیده از بحران کرونا یاری کند. در این رابطه ناظمی گفت: بسیاری از کسب و کارها به واسطه کاهش تقاضای بازار و یا به واسطه از دست دادن نیروی کارشان با دغدغه هایی روبرو هستند که برای جبران این موضوع، ما امکاناتی را در اختیارشان قرار می دهیم. این امکانات به مجموعه متنوعی از احتیاجهایشان برمی گردد که شامل شبکه زیرساخت تا استفاده از تبلیغات و استفاده از منابع اقتصادی می گردد.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: این حمایت می تواند حتی در قالب استفاده از ابزارهای نرم افزارهای اداری و حسابداری و حتی موضوعاتی مثل ابزارهایی که در اپلیکیشن هایشان بگردد استفاده گردد، تعریف شده است. این بسته 50 میلیون تومانی به آنها یاری می نماید که از دغدغه هایشان کاسته گردد و در کنار منابع اقتصادی، بتوانند از منابع خدماتی استفاده نمایند.

ناظمی گفت: در این بسته حمایتی، به 5 هزار شرکت نوپا و استارت آپ که بخشی از درآمدشان را از دست داده اند، از لحاظ اقتصادی و تبلیغاتی یاری می گردد تا مقداری از ضررهایشان جبران گردد.

به گزارش مهر، این طرح با ارسال پیامک و ایمیل به شرکت های نوآفرین برای استفاده از این امکانات، با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.

معاون وزیر ارتباطات قول داد که در مورد این طرح، گزارش های ماهیانه و هفتگی را خدمت رئیس جمهور ارائه دهد.،مهر

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1091

به "جزئیات واگذاری بسته 50 میلیونی به استارتاپهای آسیب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات واگذاری بسته 50 میلیونی به استارتاپهای آسیب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید