جوکار: یک وزیر مدارس حمایتی راه می اندازد؛ وزیر بعدی می گوید خوب نیست و باید شرایط برگردد! ، معلم درجه 1 و 2 نداریم

به گزارش تعطیلات رو، نماینده مردم یزد در مجلس با بیان اینکه طرح مباحثی در ارتباط با معلم درجه یک و دو را قبول نداریم، گفت: با جدیت پیگیر احقاق حق معلمان حمایتی هستیم.

جوکار: یک وزیر مدارس حمایتی راه می اندازد؛ وزیر بعدی می گوید خوب نیست و باید شرایط برگردد! ، معلم درجه 1 و 2 نداریم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدصالح جوکار ظهر امروز در جمع معلمان حمایتی یزد که به شرایط شغلی و معوقات حقوق خود معترض بودند گفت: متاسفانه در نظام آموزشی ما از آن جهت که هیچ زمانی راهبردهای کلان و اساسی و سیاستگذاری های کلان را وزرای پیشین دنبال نکردند، مسائل متعددی به وجود آمده است.

وی توضیح داد: از روز اولی که نظام جمهوری اسلامی فعالیت خود را شروع کرد، قرار بود نظام آموزشی ما بر اساس معارف دینی باشد و سیاست های کلی و طرح کلی نظام تعلیم و تربیت برای آموزش و پرورش ابلاغ شد و معلمان به خوبی شاهد هستند که چقدر از ویژگی هایی که قرار بود در مدرسه و نظام تعلیم و تربیت اجرایی شود به مرحله اجرا رسیده است.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نه خانواده، نه مدیر و نه معلمان از این طرح اطلاع کافی ندارند، این شرایط اصلا مناسبت نیست؛ هر وزیری که می آید طرح و اقدام جدیدی را شروع می کند و کارهای قبلی به فراموشی سپرده می شود.

جوکار با انتقاد از اینکه ما یک سیاست کلی در رابطه با جذب معلم در آموزش و پرورش نداشتیم توضیح داد: همین مدارس حمایتی تصمیم یکی از وزرا بود و تعدادی معلم را از طریق شرکت هایی جذب کرده و به کلاس های درس فرستادند اما وزیر دیگری می آید و می گوید مدارس حمایتی خوب نیست و باید شرایط برشود؛ این چه نظام آموزشی است و چرا از ابتدا کار به صورت کارشناسی انجام نمی شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی توضیح داد: این در شان ما نیست که چند سال یک طرح ابلاغ شده را اجرا کنیم و بعد بگوییم خوب نیست و آن را رها کنیم؛ من به معلمان حمایتی حق می دهم که پس از چند سال فعالیت الان در ارتباط با بحث بیمه و حقوق و قرارداد خود با مشکل روبرو هستند.

وی با بیان اینکه در قانون اساسی تاکید شده که وظیفه دولت است شغل مناسب هر فردی را تامین کند بیان کرد: در این راستا به عنوان نماینده مردم در مجلس اعلام می کنم که از حق و حقوق معلمان حمایتی دفاع کردیم و در صحن علنی مجلس و وزارتخانه و در استان به مسائل معلمان پرداخته شده است.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی گفت: اینطور نیست که کار معلمان فراموش شده باشد، بلکه همین دیروز از مدیرکل آموزش و پرورش یزد در این رابطه توضیح خواستم و مقرر شد که فردا نامه ای برای اعلام به وزیر آموزش و پرورش بنویسد و به من تحویل دهد.

جوکار به تعطیلی کلاس های درس اشاره کرد و ادامه داد: این که حق و حقوق معلمان باید پرداخت شود موضوع قطعی و درست است ولی آیا تعطیلی کلاس های دانش آموزان و عقب افتادن تحصیلی آنها به نفع ماست؛ بله در استان باید همه جواب گوی حقوق معلمان باشند و پیگیری لازم در این زمینه باید انجام شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس دهم در ارتباط با معلمان گفت: این قانون مصوب شده و شورای نگهبان هم تایید کرده پس باید اجرایی شود و قول می دهیم که مسائل معلمان را پیگیری کنیم تا حل شود.

وی توضیح داد: ما به هیچ عنوان معلم درجه یک و دو نداریم و معلم کسی است که در مدارس آموزش می دهد و اینکه کسی بگوید معلمان حمایتی معلم نیستند اصلا درست نیست و چنین چیزی را قبول نداریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1474

به "جوکار: یک وزیر مدارس حمایتی راه می اندازد؛ وزیر بعدی می گوید خوب نیست و باید شرایط برگردد! ، معلم درجه 1 و 2 نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوکار: یک وزیر مدارس حمایتی راه می اندازد؛ وزیر بعدی می گوید خوب نیست و باید شرایط برگردد! ، معلم درجه 1 و 2 نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید