خبرنگاران بولیوی و تایلند دو مقصد جدید واکس چینی کرونا

به گزارش تعطیلات رو، تهران- خبرنگاران- چین در ادامه دیپلماسی واکسن از ارسال محموله های واکسن کرونا ساخت این کشور به دو کشور تایلند و بولیوی اطلاع داد.

خبرنگاران بولیوی و تایلند دو مقصد جدید واکس چینی کرونا

با تور تایلند لحظه آخری از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران از رسانه های چین، بامداد امروز پنجشنبه به وقت محلی، هواپیمای اختصاصی حامل واکسن کرونا فراوری چین در فرودگاه بین المللی سانتا کروز عظیم ترین شهر مالی بولیوی فرود آمد.

لوئیس آرس رییس جمهوری بولیوی که برای استقبال از محموله واکسن در فرودگاه حضور داشت همکاری های چین و کشورش را پیرامون واکسن مثبت ارزیابی و از دولت و ملت چین تشکر کرد.

از سوی دیگر، محموله واکسن چینی کرونا شامل 200 هزار دوز واکسن فراوری شرکت سینوواک چهارشنبه شب در مراسمی در فرودگاه پایتخت تایلند به مقامات این کشور تحویل داده شد.

آنوتین چارنویراکول وزیر بهداشت عمومی تایلند اولین شخصی خواهد بود که این واکسن را دریافت می نماید.

به گفته یانگ شین، کاردار سفارت چین در تایلند خرید این محموله از واکسن های چینی به منظور استفاده تجاری است.

طبق اعلام وزارت خارجه چین، پکن در حال اهدای واکسن کرونا ساخت این کشور به 53 کشور در حال توسعه است و 22 کشور نیز درخواست خرید واکسن چینی داده اند.

چین تا به امروز محموله های اهدایی را به 18 کشور دنیا ارسال نموده است و گام بعدی خود را ارسال این واکسن ها به 35 کشور دیگر عنوان نموده است.

براساس داده هایی که هنوز تکمیل نشده اند، تا به امروز بیش از 40 کشور احتیاج خود برای واردات واکسن های کرونای فراوری چین را اعلام نموده اند که از این میان 22 کشور به صورت رسمی درخواست خرید داده اند. رهبران کشورهای اندونزی، ترکیه، امارات و اردن نیز در واکسیناسیون با واکسن های ضد کرونای فراوری چین پیشگام بوده اند.

مقامات چین اعلام کردند این کشور در حال اجرا آزمایش های بالینی بر روی 16 واکسن کرونا است که 7 مورد آنها وارد آزمایش های مرحله سوم شده اند. از این میان سه واکسن سینواک، سینوفارم و کانسینو هم در چین مجوز تزریق گرفته اند. سینوفارم اولین واکسن چین بود که اواخر سال 2020 مجوز استفاده اضطراری دریافت کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1534

به "خبرنگاران بولیوی و تایلند دو مقصد جدید واکس چینی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بولیوی و تایلند دو مقصد جدید واکس چینی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید