خبرنگاران لغو جلسه سران قوا به خاطر کرونا تصمیم درستی بود

به گزارش تعطیلات رو، تهران - خبرنگاران - عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: شرایط اپیدمی کرونا در ایران هیچ وقت به این وحشتناکی نبوده، هر گونه تجمعی باید لغو شد، لغو جلسه سران قوا تصمیم درستی بود و مجلس و بقیه ادارات هم باید یا تعطیل یا بسیار خلوت شوند.

خبرنگاران لغو جلسه سران قوا به خاطر کرونا تصمیم درستی بود

مینو محرز روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: در صورتی که در جلسه سران قوا تجمعی بین افراد بوده، لغو آن در شرایط بحرانی کنونی کرونا تصمیم درستی بوده، کرونا با هیچ کس شوخی ندارد و باید همه تجمعات و جلسات اداری و غیر اداری تا جای ممکن به صورت مجازی و از راه دور برگزار گردد. هر گونه تجمع در محیط های بسته در شرایط کنونی خطرناک است.

مجلس هم باید تعطیل گردد

وی ادامه داد: جلسات در فضاهای بسته به خصوص اگر زمان جلسه طولانی باشد، حتما در انتقال بیماری موثر است، مجلس هم باید تا اطلاع ثانوی تعطیل باشد چون نمایندگان مجلس در کنار هم با فاصله اندک هستند و اگر نمی توانند حداقل باید فاصله جایگاه ها را زیاد نمایند و اگر نمی توانند فاصله گذاری را رعایت نمایند، برگزاری حضوری جلسات مجلس نیزخطرناک است، در ادارات نیز باید از برگزاری جلسات و تجمعات و حضور جمعی کارکنان در کنار هم جلوگیری گردد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اجرای دورکاری ها تا حدی به کاهش موارد ابتلا به کرونا یاری کرد اما لغو دورکاری ها، برگزاری تجمعات مختلف و مسافرتها به موج جدید کرونا دامن زد و اکنون در بدترین شرایط کرونا از زمان آغاز این اپیدمی در ایران هستیم. در این شرایط هر گونه رفت و آمد و مراوده انسانها با یکدیگر موجب گسترش و سرایت بیشتری یبماری کووید19 می گردد و به سیر صعودی بیماری دامن می زند.

محرز اضافه نمود: بیمارستانها پر شده و جای خالی ندارند و اگر فردی به بیماری کووید19 مبتلا گردد، امکان پذیرش او در بیمارستان وجود ندارد، آی سی یو خالی در بیمارستانها نداریم و حتی در بعضی بیمارستانها اکسیژن کافی برای مراقبت از بیماران وجود ندارد.

این فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: تجارب خوبی برای درمان کووید19 در ماههای گذشته به دست آورده ایم و از نظر علمی و دانش درمان کمبودی نداریم، داروهای لازم هم در دسترس است اما امکانات و تجهیزات بیمارستانی کافی وجود ندارد. از گذشته نیز فقط بیماران بدحال را در بیمارستان بستری می کردیم و بیمارانی که بدحال نیستند به صورت سرپایی دارو می گیرند و در خانه استراحت می نمایند اما حتی برای بیماران بدحال نیز تخت بیمارستانی کافی نداریم و به سمتی می رویم که باید بیمارستان صحرایی دایر کنیم و الیته بیمارستان صحرایی نیز تا به امروز ایجاد نشده است.

محرز گفت: در این شرایط مهمترین اقدام خلوت کردن اماکن عمومی و جلوگیری از تجمعات است، باید با دورکاری و برگزاری جلسات به صورت مجازی از افزایش بیشتر موارد بیماری که به افزایش مرگ انسانها منجر شده جلوگیری کنیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1329

به "خبرنگاران لغو جلسه سران قوا به خاطر کرونا تصمیم درستی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران لغو جلسه سران قوا به خاطر کرونا تصمیم درستی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید