خبرنگاران مرکز هاشمی نژاد کهریزک برای جامعه هدف بهزیستی تاسیس شده است

به گزارش تعطیلات رو، شهرری - خبرنگاران - مدیر بهزیستی شهرستان ری گفت: بر اساس مستندات موجود، مرکز درمانی هاشمی نژاد کهریزک به منظور ارایه خدمات به جامعه هدف بهزیستی تاسیس شده است.

خبرنگاران مرکز هاشمی نژاد کهریزک برای جامعه هدف بهزیستی تاسیس شده است

محمد رضایی اصل روز چهارشنبه در مورد کاربری و مالکیت مرکز هاشمی نژاد کهریزک به خبرنگار خبرنگاران گفت: این مرکز به شماره ثبت 1494 با هدف نگهداری و تامین آسایش معلولان و بهبود وضع آنان راه اندازی شده است.

وی گفت: مرکز شهید هاشمی نژاد کهریزک ابتدا طبق آگهی تاسیس در سال 1353 در اداره ثبت شرکتها مندرج در روزنامه رسمی کشور توسط دکتر علی امینی به عنوان متولی موقوفه بیمارستان امین الدوله و سایر اعضا به عنوان آسایشگاه معلولان کهریزک تاسیس شده است.

این مسئول اعلام نمود: در سال 1358 قرار دادی بین سازمان منطقه ای بهداری و بهزستی استان تهران به مدیریت عاملی دکتر امینی و اولین موسسان آسایشگاه معلولان کهریزک منعقد شده است که بر اساس آن عرصه و عیان مرکز شهید هاشمی نژاد با کلیه اموال منقول، غیرمنقول و لوازم موجود، تاسیسات و پرسنل به وزارت بهداری و بهزیستی واگذا رشده است.

رضایی تاکید نمود: با توجه به قانون انتزاع وزارت بهداری از بهزیستی و تشکیل سازمان بهزیستی در سال 1359 مرکز شهید هاشمی نژاد با بودجه و اعتبارات دولت و یاری خیران توسعه یافته و چندین ساختمان درعرصه آن احداث شده است.

وی با اشاره به ارایه خدمات سازمان بهزیستی به قشرهای محروم و مظلوم جامعه از اطلاق تصرف در مورد مرکز هاشمی نژاد توسط بهزیستی شهرستان گله مندی کرد.

مدیربهزیستی شهرستان ری یادآور شد: اداره متبوعش برای حل و فصل مسائل مرکز هاشمی نژاد کهریزک با نهادهای دیگر در چارچوب قانون آمادگی کامل دارد.

شایان ذکر است، این مرکز هم اکنون فعالیتی ندارد و پیش از این مرکز نگهداری سالمندان معلول بوده است.

بخش کهریزک با جمعیتی در حدود 163 هزار نفر ایرانی و اتباع از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا (س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله 13 کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1687

به "خبرنگاران مرکز هاشمی نژاد کهریزک برای جامعه هدف بهزیستی تاسیس شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مرکز هاشمی نژاد کهریزک برای جامعه هدف بهزیستی تاسیس شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید