خطر جدید ویروس کرونا برای کامپیوتر و لپ تاپ ها

به گزارش تعطیلات رو، ویروس کرونا از بدو پیداش خود، علاوه بر تمامی مشکلاتی که از آنها آگاه هستیم، منجر به تعطیلی بسیاری از سازمان، شرکت و نهادهای رسمی و خصوصی شده است. در نتیجه کارمندان به ناچار بعضی از کارهای روزانه خود را به صورت دورکاری و بدون حضور در محیط کار انجام می دهند. اما این مسئله هم از چشم آشوب گران پنهان نمانده و اینک بستری مناسب برای حمله هکرها به وجود آمده است.

خطر جدید ویروس کرونا برای کامپیوتر و لپ تاپ ها

از آنجایی که کارمندان بسیاری ناچار به کار در منزل شده اند، اطلاعات مهم و کاربردی سازمان، شرکت، اداره و در نهایت محیط کار خود را به کامپیوتر و لپ تاپ های شخصی می آورند. این اطلاعات که می تواند برای صاحبان مشاغل حیاتی بوده و سوءاستفاده از آنها می تواند شکست های غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد، اینک در هزاران کامپیوتر و لپ تاپ شخصی و با امنیت نامعلوم قرار دارند.

مهندسان امنیتی شرکت Dell با اطلاع از این مسئله، به فکر راهکار هایی به منظور سرقت سازماندهی شده از سیستم های کارمندانی افتاده اند که به صورت دورکاری، وظایف خود را در منزل انجام می دهند. به گفته دل، بسیاری از کارمندان فاقد آگاهی های لازم به منظور حفظ امنیت سیستم ها بوده و اطلاعات چندانی از مسائل امنیتی ندارند. در نتیجه نفوذ به سیستم آنها ساده تر می گردد.

مهندسان دل اعلام نموده اند که نفوذ سازمان یافته هکرهای حرفه ای به وسیله بایوس (BIOS) انجام می گردد. نفوذ به بایوس به صورت بالقوه می تواند کنترل کامل سیستم را در اختیار هکرها قرار دهد. در نتیجه هزاران کامپیوتر و لپ تاپ می توانند طعمه هکرها شوند. کامپیوترهایی که حاوی داده های مهم و حیاتی محیط کار شما هستند، می توانند به سادگی تحت اختیار هکرها قرار گیرند.

به همین دلیل شرکت Dell دست به کار شده و ابزار SafeBIOS Events & Indicators of Attack (IoA) را برای حفاظت از سیستم و لپ تاپ های کارمندانی که در منزل مشغول به کار هستند، ارائه داده است. ابزار SafeBIOS Events & IoA یک سیستم امنیتی قدرتمند به منظور پایش و آنالیز عملکرد بایوس، با هدف شناسایی هرگونه نفوذ و تغییر در قسمت ها است. این ابزار به صورت اتوماتیک بایوس را تحت نظر گرفته و در صورت نفوذ به آن، هشدارهایی را به کاربران و حتی مدیران سطح بالاتر ارسال می نماید.

با ارسال فوری هشدار، مدیران می توانند ارتباط کامپیوتر و یا لپ تاپ کارمندان خود با سرورهای سازمانی قطع نموده و دست هکرها را از دزدی داده ها کوتاه نمایند. SafeBIOS Events & IoA می تواند در تمامی کامپیوتر و لپ تاپ های شرکت دل و همچنین پایانه های مجازی VMware مورد استفاده قرار گیرد.

منبع : شهر سخت افزار

منبع: آی تابناک
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 19 خرداد 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1005

به "خطر جدید ویروس کرونا برای کامپیوتر و لپ تاپ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر جدید ویروس کرونا برای کامپیوتر و لپ تاپ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید