دستاوردهای روسیه پس از 5 سال عملیات نظامی در سوریه

به گزارش تعطیلات رو، تصمیم مداخله روسیه در سوریه به درخواست دمشق و بعد از آن صورت گرفت که نیروهای دولتی سوریه در پاییز 2015 در جنگ علیه گروه های مخالف و تروریستی دچار تنگنا و سختی شدند. وزیر دفاع روسیه می گوید: عملیات این کشور در سوریه تصمیم درست و ضروری بود.

دستاوردهای روسیه پس از 5 سال عملیات نظامی در سوریه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، در 30 سپتامبر سال 2015 روسیه عملیات نظامی را در سوریه شروع کرد؛ عملیاتی که پنج سال گذشته درستی و مفید بودن آن را در کاهش پیشروی گروه های تروریستی در منطقه و خارج از آن ثابت کرد.

ورود روسیه به جنگ سوریه که بیشتر بر پشتیبانی هوایی از عملیات ارتش سوریه و یاری مشورتی و استقرار پلیس نظامی متمرکز است به تغییر توازن قدرت در جنگ و انتقال ارتش سوریه از جبهه دفاعی به جبهه حمله یاری کرد طوری که ارتش سوریه پیروز شد بیشتر خاک این کشور را آزاد کند.

تغییرات میدانی که فرایند آستانه با مشارکت روسیه، ترکیه و ایران و دولت سوریه و نمایندگان مخالفان به آن یاری کرد، زمینه را برای حل و فصل سیاسی به وسیله تشکیل کمیته قانون اساسی هموار کرد. این تنها مکانیزم عملی برای مذاکرات سوری-سوری است اگرچه عملکرد آن تا به امروز به دلایل مختلف در سطح مطلوب نبوده است.

اهداف عملیات روسیه در سوریه تنها به نجات این کشور از افتادن در چنگ تندروها و آشوب و تجزیه یاری نکرد بلکه منافع ملی و امنیتی نیز برای روسیه داشت.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت: در نتیجه عملیات نظامی روسیه در سوریه بیش از 133 هزار فرد مسلح کشته شدند که 4500 تن از آن ها از اتحاد شوروی سابق بودند.

وی گفت: آسیب های شدیدی به تروریست ها و شبکه های حمایت اقتصادی آن ها وارد شد. همچنین فعالیت های نیروهای مسلح روسیه در سوریه مانع استواری در مقابل فعالیت گروه های تروریستی و انتقال آن به مناطق مجاور است.

شویگو گفت: داعش در سوریه از بین رفته و هیچ تروریستی به روسیه نفوذ نکرد. این نشان می دهد مأموریتی که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه معین نموده بود، به طور کامل اجرا شده است.

شویگو تأ کید کرد، با استناد به اسناد و حقایق می توان گفت که عملیات ضروری بود و تصمیم درستی بود حتی به نوعی می توان گفت که تنها تصمیم ممکن بود. این عملیات در سوریه افزایش توانایی های نیروهای مسلح روسیه و آمادگی آن برای یاری نظامی به هم پیمانان و شرکایش را نشان داد و هیبت روسیه و نفوذ بین المللی آن را افزایش داد و کوشش های رقبای ژئوسیاسی برای انزوای سیاسی و دیپلماتیک کشورمان را ناکام گذاشت.

بعد از انجام عملیات تعداد نیروهای روسیه در سوریه کاهش یافت اما هر زمان بخواهد می تواند تعداد نیروهایش را افزایش دهد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1300

به "دستاوردهای روسیه پس از 5 سال عملیات نظامی در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاوردهای روسیه پس از 5 سال عملیات نظامی در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید