دعوت آمریکا از رئیس دولت موقت لیبی برای سفر به واشنگتن

به گزارش تعطیلات رو، مجلس نمایندگان آمریکا برای شنیدن مواضع دولت موقت (شرق) لیبی در قبال بحران داخلی این کشور از رئیس این دولت دعوت کرد تا به واشنگتن سفر کند.

دعوت آمریکا از رئیس دولت موقت لیبی برای سفر به واشنگتن

جهت دریافت مشاوره سفر با تور به کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به دنبال سرنگونی رژیم قذافی در لیبی این کشور دارای حاکمیت دوگانه شد. یک دولت در طرابلس مستقر شد و برمناطق غرب لیبی سیطره پیدا کرد و به عنوان دولت رسمی از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شد. دولت دیگر در طبرق است و بر شرق لیبی حاکمیت دارد. بازوی نظامی این دولت، نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر هستند که به طرابلس حمله نموده اند. اکنون بیشتر مناطق لیبی تحت حاکمیت دولت شرق و اشغال نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی حفتر قرار گرفته است.

مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه ای به دولت موقت لیبی به طور رسمی از عبدالله الثنی رئیس و عبدالهادی الحویج وزیر خارجه آن دعوت کرد تا به آمریکا سفر نمایند.

به نوشته روزنامه عنوان لیبی وزارت خارجه و همکاری های بین المللی دولت موقت (شرق) لیبی بیان این مطلب خاطرنشان کرد: این سفر با هدف شنیدن نقطه نظرات عبدالله الثنی و عبدالهادی الحویج در مورد راه های سرانجام دادن به بحران داخلی لیبی انجام می گردد.

دولت موقت لیبی هنوز زمان مشخصی را برای انجام این سفر مشخص ننموده است.

تحلیلگران با اشاره به حمایت آمریکا از دولت وفاق ملی لیبی مستقر در طرابلس، بر این باورند دعوت مجلس نمایندگان از رئیس دولت موقت (رقیب دولت طرابلس) لیبی برای سفر به واشنگتن نشان می دهد آمریکا خواستار فعال تر نقش و نفوذ خود در تحولات لیبی است.

در همین حال، درگاه خبری اخبار لیبیا با انتشار خبر ورود وزیر خارجه الجزایر به بنغازی (شرق لیبی) نوشت: صبری بوقادوم با ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی ملاقات و درباره سرانجام دادن به بحران لیبی به وسیله برگزاری یک نشست ملی با شرکت تمام اقشار و گروه های لیبیایی گفت وگو کرد.

به گفته منابع مطلع، در این ملاقات وزیر خارجه الجزایر دعوتنامه رئیس جمهور کشورش را تسلیم ژنرال حفتر کرد تا او با سفر به الجزیره درباره جدید تحولات لیبی با مقامات بلندپایه الجزایری گفت وگو کند.

کشورهای همجوار لیبی هفته گذشته در الجزایر نشستی برگزار کردند و راه های سرانجام دادن به جنگ داخلی لیبی و از سرگیری فرایند سیاسی در این کشور را مورد آنالیز قرار دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 754

به "دعوت آمریکا از رئیس دولت موقت لیبی برای سفر به واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت آمریکا از رئیس دولت موقت لیبی برای سفر به واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید