دلایل اخراج بولتون از زبان ترامپ

به گزارش تعطیلات رو، دونالد ترامپ دلایل اخراج مشاور امنیت ملی کاخ سفید را توضیح داد.

دلایل اخراج بولتون از زبان ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد که بولتون را به خاطر فجایع درباره سیاست کره شمالی، افراط درباره ونزوئلا و همچنین به دلیل کنار نیامدنش با مسؤولان دولت اخراج نموده است.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: من بولتون را برکنار کردم چون او باهوش نبود به خصوص از بابت اظهاراتی که تهدیدی برای رهبر کره شمالی تلقی شد.

او از روابط پرتنش بولتون با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی انتقاد کرد؛ رهبری که ترامپ سه بار با او دیدار نموده و وی را دوست خود خطاب نموده است.

ترامپ توضیح داد، اختلاف او با بولتون به ابتدای سال 2018 بازمی گردد؛ زمانی که بولتون خواستار تکرار سناریوی برچیده شدن سلاح هسته ای لیبی درباره کره شمالی شده بود.

بولتون به همکاری کامل قذافی با جامعه جهانی اشاره نموده بود اما این اظهارات در سطح گسترده تهدیدی برای کیم تلقی شد زیرا در سال 2011 قذافی در جریان انقلاب خونین با حمایت ناتو سقوط کرد.

ترامپ در نشست خبری در کاخ سفید بیان نمود که جان بولتون مرتکب اشتباهات بزرگی شده بود به خصوص با تهمت زدن به کیم جونگ اون و درخواست از وی برای انجام دادن مدل لیبی و تحویل دادن تمامی سلاح های هسته ای.

ترامپ گفت: ما وقتی بولتون درباره مدل لیبی سخن گفت خیلی از برنامه عقب افتادیم... عجب فاجعه ای.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: او می خواهد چنین چیزی (مدل لیبی) را برای توافق با کره شمالی استفاده کند؟ من کیم جونگ اون را به خاطر حرف هایی که پس از این درخواست زده بود، سرزنش نمی کنم و او می خواست که دیگر با جان بولتون کار نکند. این به معنای باهوش نبودن است که چنین سخنانی را اظهار کنیم.

ترامپ اظهار کرد که بولتون را یک روز پس از اینکه کره شمالی اعلام نمود که اراده جدیدی برای از سرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته ای دارد اخراج نموده است.

وی اعلام نمود: من با بولتون درباره تشویقش به جنگ عراق اختلاف داشتم.

ترامپ اضافه کرد، جنگ عراق اشتباه فاحشی بود.

وی همچنین تاکید نمود، خواستار تغییر نظام ایران نیست.

وی همچنین تاکید نمود که درباره مساله ونزوئلا با بولتون موافق نبوده است.

ترامپ گفت: فکر می کردم او خارج از موضوع بود و تصور می کنم توانستم این را اثبات کنم که حق داشته است.

ترامپ ادامه داد: بولتون با من روابط خوبی داشت اما با اعضای دولت کسانی که بسیار مهم بودند روابط خوبی نداشت و همانطور که می دانید او با آنچه آنها انجام می دهند، مخالف بود.

ترامپ اضافه کرد که بولتون با روینمودهای ساینده و سازش ناپذیر با افراد در دولت کنار نمی آمد که این مساله برای من بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید نمود: جان بولتون با آنچه ما انجام می دادیم، همراه نبود.

ترامپ همچنین تاکید نمود، پنج نامزد برای جانشینی بولتون در نظر دارد و پیش بینی می نماید ظرف روزهای آینده جانشین او را معین کند.

این چهارمین مشاور امنیت ملی آمریکا در دوره نخست ریاست جمهوری ترامپ است.

ترامپ با اشاره به اینکه با بولتون خوب کنار می آمده و امیدوار بوده است که به صورت خوشایندی از او جدا گردد، اظهار کرد: شاید آری و شاید خیر. من باید کشور را همانگونه که می خواهیم اداره کنم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 472

به "دلایل اخراج بولتون از زبان ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل اخراج بولتون از زبان ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید