دولت شیلی به خواسته مردم تن داد و دست از نابرابری مالیاتی برداشت

به گزارش تعطیلات رو، خبرنگاران آنلاین:دولت شیلی در پی دو هفته اعتراض و خشم مردم از نابرابری های مالیاتی از برنامه خود برای حذف مالیات ثروتمندان دست کشید.

دولت شیلی به خواسته مردم تن داد و دست از نابرابری مالیاتی برداشت

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس، ده ها هزار تن از مردم شیلی در سانتیاگو، پایتخت این کشور دست به راهپیمایی زدند که باعث تعطیلی پروازهای دو فرودگاه اصلی بین المللی شد.

گروه های کوچک معترضان با پرتاب سنگ با پلیس شیلی درگیر شدند و پلیس هم برای مقابله با آنها از گاز اشک آور استفاده کرد.

هزاران زن با در دست داشتن گل های میخک سفید و لباس سیاه بر تن در خیابان اصلی سانتیاگو راهپیمایی کرده تا یاد 20 فردی را که در جریان درگیری های اخیر کشته شدند، گرامی بدارند.

دولت سباستین پینیه را، رئیس جمهور شیلی که با اعتراضات گسترده و درخواست برای افزایش دستمزدها، بهبود وضعیت بازنشستگان و وضعیت درمان روبه روست، گفت که برنامه قطع اقتصادیات بر ثروتمندان و مشاغل را کنار گذشته است.

رهبران اپوزیسیون می گویند، این اقدام کافی نیست و همانند اعتراض های قبلی، آنها خواستار یک قانون اساسی جدید هستند تا این قانون اساسی جایگزین قانون 1980 دوران آگوستو پینوشه، دیکتاتور سابق شیلی شود که به بسیاری از خدمات اجتماعی و امور منابع طبیعی از جمله منابع آب اجازه داده شده تا به صورت کلی یا نسبی خصوصی شوند.

رئیس جمهور شیلی پیشتر گفته بود، به دلیلی ناآرامی های به وجود آمده، نشست تغییرات اقلیمی سازمان ملل و نشست همکاری اقتصادی آسیا-پاسیفیک را که قرار بود در نوامبر و دسامبر سال جاری میلادی برگزار شود، لغو می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 626

به "دولت شیلی به خواسته مردم تن داد و دست از نابرابری مالیاتی برداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت شیلی به خواسته مردم تن داد و دست از نابرابری مالیاتی برداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید