روزنامه داون پاکستان: اوضاع مالی بلوچستان بعد از کرونا فاجعه بار خواهد بود

به گزارش تعطیلات رو، روزنامه داون پاکستان با اعلام هشدار شرایط قرمز در بلوچستان به علت بیکاری بازرگانان و کارگران متاثر از بسته شدن مرزها نوشت: اوضاع مالی بلوچستان بعد از کرونا فاجعه بار خواهد بود.

روزنامه داون پاکستان: اوضاع مالی بلوچستان بعد از کرونا فاجعه بار خواهد بود

به گزارش دفتر منطقه ای تعطیلات رو، روزنامه داون پاکستان در گزارشی نوشت: در صورت نیاندیشیدن راه حلی برای بازگشایی مرزها و برطرف معضلات کارگران و بازرگانان، شرایط این ایالت بعد از گذر از بیماری فاجعه بار خواهد بود.

این روزنامه به نقل از یکی از منابع رسمی اداره بازرگانی این ایالت که نخواست نامش فاش گردد، اضافه کرد: هزاران نفر همراه خانواده آن ها از راه مرزی روزی خود را کسب می کردند، اگر مرزهای رسمی هر چه زودتر باز نگردد و یا دولت تدابیری نیاندیشد، اوضاع بلوچستان بعد از بیماری از کنترل خارج خواهد بود.

این روزنامه همچنین در این گزارش نوشت: ایالت بلوچستان پاکستان به علت داشتن مرز رسمی با کشورهای ایران و افغانستان یک موقعیت استراتژیک ویژه بازرگانی و تجاری دارد و بسته شدن مرزها اوضاع معیشیتی مردم این منطقه را با دشواری رو به رو نموده است.

لازم به ذکر است بسیاری از کارشناسان مسائل مالی پاکستان عنوان کردند اگر دولت ایالتی تمهیدات لازم را از اکنون اتخاد نکند پس از غلبه احتمالی این کشور بر بیماری، ایالت بلوچستان از سایر ایالت های دیگر این کشور آسیب پذیرتر خواهد بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 966

به "روزنامه داون پاکستان: اوضاع مالی بلوچستان بعد از کرونا فاجعه بار خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه داون پاکستان: اوضاع مالی بلوچستان بعد از کرونا فاجعه بار خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید