زاخارووا: هر اقدامی برای بازگرداندن کریمه به اوکراین تجاوز به روسیه محسوب می گردد

به گزارش تعطیلات رو، سخنگوی وزارت خارجه روسیه هشدار داد، کوشش مقامات کی یف و مشارکت هر کشور یا سازمانی در جهت بازگرداندن شبه جزیره کریمه به ترکیب اوکراین، اقدامی خصمانه و تجاوز آشکار به تمامیت ارضی روسیه محسوب خواهد شد.

زاخارووا: هر اقدامی برای بازگرداندن کریمه به اوکراین تجاوز به روسیه محسوب می گردد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه بیان کرد که هر گونه کوشش مقامات کی یف برای بازگرداندن شبه جزیره کریمه به ترکیب کشور اوکراین، اقدامی غیرقانونی و بعنوان تجاوز به خاک روسیه محسوب خواهد شد.

زاخارووا در بیانیه ای که در سایت رسمی وزارت خارجه روسیه منتشر شد، تأکید کرد: هر کوششی از جانب کی یف برای بازگرداندن کریمه به خاک اوکراین اقدامی غیرقانونی خواهد بود و نمی توان نامی جز تهدید به تجاوز نظامی به یکی از مناطق فدراسیون روسیه بر آن نهاد. یک بار دیگر تأکید می کنیم که مشارکت هر کشور یا سازمانی در چنین اقداماتی، از جمله ابتکارعمل عرصه کریمه، اقدامی خصمانه علیه مسکو و تجاوز آشکار به تمامیت ارضی روسیه محسوب خواهد شد.

این دیپلمات بلندپایه روس همچنین با اشاره به نزدیک شدن به هفتیمن سالگرد الحاق شبه جزیره کریمه و بندر سواستوپل به ترکیب فدراسیون روسیه، یادآوری کرد: سخنان دمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین درباره اینکه سیاست بازگرداندن کریمه و سواستوپل بر سه اصل پایدار است، را نمی توان برای مدت زمان زیادی شنید، چرا که قطعاً با حمایت زیادی روبرو نشده و قابل تحقق هم نیست. چرا که طرح هایی مانند محاصره مالی شبه جزیره و قطع آب آشامیدنی مردم، هرگز قادر به جلب اعتماد ساکنین منطقه نخواهد بود.

وی تأکید کرد: مقامات کی یف با حمایت متولیان غربی آنها، بی شرمانه تمامی ضوابط حقوق بین الملل را زیر پا گذشته اند. سیاست آنها مبتنی بر اوکراینی سازی زورمدارانه این کشور، تشویق به تمایلات ملی افراطی، از بین بردن زبان مادری، حقوق فرهنگی و آموزشی عده زیادی از جمعیت این کشور، مبارزه خشن با مخالفان و تبیلغات روس هراسانه و پاکسازی عرصه های اطلاعاتی، همه این اقدامات مقامات کی یف را تنها از کریمه سوریه و شهروندان این کشور دورتر و دورتر خواهد نمود.

زاخارووا در آخر بار دیگر به دولت اوکراین و حامیان غربی آنها توصیه کرد که به حق قانونی مردم ساکن شبه جزیره کریمه در مشخص سرنوشت خود و همچنین تمامیت ارضی فدراسیون روسیه احترام بگذارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1636

به "زاخارووا: هر اقدامی برای بازگرداندن کریمه به اوکراین تجاوز به روسیه محسوب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاخارووا: هر اقدامی برای بازگرداندن کریمه به اوکراین تجاوز به روسیه محسوب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید