شلیک موشک الماس از پهپاد ابابیل و انهدام اهداف سطحی

به گزارش تعطیلات رو، در ادامه مرحله نهایی تمرین عظیم رزم پهپادی ارتش، پهپادهای ابابیل نیروی زمینی ارتش مجهز به موشک های هوابه زمین و نقطه زن الماس با موفقیت اهداف سطحی خود را مورد اصابت قرار دادند.

شلیک موشک الماس از پهپاد ابابیل و انهدام اهداف سطحی

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی ارتش، در ادامه مرحله نهایی تمرین عظیم رزم پهپادی ارتش، پهپادهای ابابیل نیروی زمینی ارتش مجهز به موشک های هوابه زمین و نقطه زن الماس با موفقیت اهداف سطحی خود را مورد اصابت قرار دادند.

موشک الماس که توسط متخصصان و دانشمندان جوان کشورمان طراحی و فراوری شده قادر است اهداف زمینی را با دقت بسیار زیاد مورد اصابت قرار دهد.

امیر سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش با بیان اینکه افزایش قدرت و دقت آتش در سامانه های پهپادی از جمله اقداماتی است که همیشه در دستور کار ارتش قرار داشته، بیان کرد: طی سال های گذشته با کوشش متخصصان جوان و دانشمندان مان در ارتش و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تسلیحات هوشمند برای پهپادها طراحی و فراوری شده که در تمرین عظیم رزم پهپادی ارتش بخشی از این تسلیحات مورد تست و ارزیابی نهاده شده است.

دریادار موسوی تاکید نمود: بخشی از تجهیزات و تسلیحات بومی نیز که اخیرا طراحی و فراوری شده است نیز در این رزمایش مورد بهره برداری نهاده شد که به دلیل طبقه بندی و ملاحظات محرمانگی فناوری های بکار گرفته شده در این تسلیحات، در وقت مقتضی ویژگی ها و قابلیت های آنها به سمع و نظر ملت شریف خواهد رسید.

امیر موسوی با بیان اینکه این تمرینات منطبق با صحنه های نبرد و در شرایط کاملا رزمی انجام می گردد، تاکید نمود: با تکیه بر دانش جوانان مبتکر و مدیریت جهادی در ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز توان پهپادی ارتش نقطه امیدی برای مردم و عامل هراس دشمنان ایران اسلامی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1498

به "شلیک موشک الماس از پهپاد ابابیل و انهدام اهداف سطحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک موشک الماس از پهپاد ابابیل و انهدام اهداف سطحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید