صادرات محصولات دانش بنیان در اولویت برنامه های تجارت خارجی است

به گزارش تعطیلات رو، وزیر صمت با بیان اینکه در سیاست خارجی کشور در حوزه تجارت خارجی، صادرات محصولات دانش بنیان در اولویت واقع شده است، گفت: این موضوع در تبادل نظر با معاون نخست وزیر کوبا مورد استقبال نهاده شد.

صادرات محصولات دانش بنیان در اولویت برنامه های تجارت خارجی است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سیدرضا فاطمی امین در حاشیه ملاقات با معاون نخست وزیر و بعلاوه وزیر انرژی و معادن کوبا اظهار کرد: بیش از 30 زمینه همکاری در حوزه هایی از جمله مس، لوازم خانگی، دارو، تجهیزات پزشکی و ... برای افزایش مراودات تجاری دو کشور آماده شده است که در این جلسه مورد آنالیز و گفتگو نهاده شد.

وی ادامه داد: بعلاوه مبادلات اقتصادی، چگونگی ارتباط بانک های دو کشور و تهاتر نیز از دیگر موضوعات مهمی بود که در مورد آن ها بحث و گفتگو شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به روابط سیاسی عمیق ایران با کوبا گفت: در حوزه پزشکی، دارو و تجهیزات پزشکی نیز از پیش همکاری های مشترکی اجرا شده است.

فاطمی امین بیان نمود: معاون نخست وزیر کوبا از تداوم همکاری های مشترک در حوزه های تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی، دارو، نفت و گاز و ... استقبال کرد و می توان کار های خوبی را با این کشور شروع کرد.

وی با اشاره به سفر ریکاردو کابرسیاس معاون نخست وزیر کوبا در راس هیئتی از مقام های اقتصادی و شرکت های بزرگ کوبایی برای شرکت در هجدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا، ادامه داد: بازدید از چند نمایشگاه و برگزاری جلسات مختلف نیز جزو برنامه های کابرسیاس خواهد بود.

تهیه فهرستی از شرکت های دو طرف برای ارتباط کسب وکار ها

وزیر صمت با اعلام این که فهرستی از شرکت های دو طرف برای ایجاد ارتباط میان کسب وکار ها تدوین شده است، شرح داد: در همه محور های فعالیت مشترک، شرکت های ایرانی و کوبایی تعیین شده اند و در چند روز آینده برنامه زمان بندی برای تداوم کار تهیه می گردد.

فاطمی امین با اشاره به دستاورد های کوبا در حوزه زیست فناوری، بیان داشت: همکاری های مشترکی نیز میان ایران و کوبا در حوزه های زیست فناوری وجود داشته است؛ بعلاوه ما از کوبایی ها برای بازدید از یک نمایشگاه صنایع دانش بنیان دعوت نموده ایم که مورد استقبال آن ها قرارگرفته است؛ هیات کوبایی نیز با چند شرکت تجهیزات پزشکی و دارویی ملاقات و گفتگو خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1401 بروزرسانی: 5 تیر 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2141

به "صادرات محصولات دانش بنیان در اولویت برنامه های تجارت خارجی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات محصولات دانش بنیان در اولویت برنامه های تجارت خارجی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید