عبدالله: افغانستان به حضور نظامی و حمایت اقتصادی نیروهای خارجی احتیاج دارد

به گزارش تعطیلات رو، رئیس اجرایی دولت افغانستان با توجه به شرایط کنونی و ادامه درگیری ها در این کشور گفت که افغانستان برای مبارزه با مخالفان مسلح هنوز به حضور نظامی و اقتصادی آمریکا و نیروهای خارجی احتیاج دارد.

عبدالله: افغانستان به حضور نظامی و حمایت اقتصادی نیروهای خارجی احتیاج دارد

به گزارش دفتر منطقه ای تعطیلات رو، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان درباره احتمال سقوط دولت افغانستان در پی قطع یاری های امنیتی و توسعه ای آمریکا گفت: متاسفانه جنگ ادامه دارد و ما با دشمنان سرسختی روبرو هستیم، بویژه داعش و القاعده نیز درحال ادامه جنگ هستند و با روند صلح موافقت نکرده اند.

وی در گفت وگو با سی ان ان تاکید نمود: وابستگی نسبت به حمایت نیروهای بین المللی و ماموریت حمایت قاطع و همچنین وابستگی اقتصادی نیز وجود دارد.

عبدالله اضافه کرد: کشور در 40 سال اخیر در جنگ بوده ما در مرحله ای نیستیم که مدعی خودکفایی باشیم و تا زمانی که قادر به ایستادن روی پای خود باشیم زمان خواهد برد؛ بنابراین در حال حاضر حضور و حمایت ماموریت حمایت قاطع برای ادامه جنگ علیه داعش و القاعده مهم است.

وی اضافه کرد: تا زمانی که طالبان نیز به خشونت ادامه می دهد تا از این طریق به اهدافشان برسند جنگ علیه این گروه نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس اجرایی دولت افغانستان در رابطه با گفت وگوهای صلح نیز گفت که کوشش ها برای ایجاد شرایط مناسب جهت گفت وگوهای مستقیم دولت و طالبان جریان دارد.

عبدالله در ادامه نیز تاکید نمود که هیئت گفت وگوهای بین الافغانی با طالبان باید فراگیر باشد و علاوه بر نمایندگان دولت، رهبران سیاسی و نمایندگان احزاب نیز در آن حضور داشته باشند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 606

به "عبدالله: افغانستان به حضور نظامی و حمایت اقتصادی نیروهای خارجی احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: افغانستان به حضور نظامی و حمایت اقتصادی نیروهای خارجی احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید