قطع 1000 درخت شمشاد در شمال، اعتبارات حفاظتی سازمان جنگل ها پرداخت نشده است

درحالی خبر قطع 1000 درخت شمشاد در جنگل های شمال کشور تایید شده است که سازمان جنگل ها چندین ماه است که حقوق نیروهای حفاظتی را نپرداخته و به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها این سازمان تا حدودی برای حفاظت از جنگل های شمال با مشکل روبرو شده است.

قطع 1000 درخت شمشاد در شمال، اعتبارات حفاظتی سازمان جنگل ها پرداخت نشده است

سرهنگ علی عباس نژاد در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا قطع درختان شمشاد در جنگل های مازندران صحت دارد یا خیر، اظهار کرد: متاسفانه حدود 1000 درخت شمشاد در جنگل های عباس آباد قطع شده اند و نیروهای حفاظتی ما نیز در زمینه برخورد با متخلفان و جلوگیری از قطع درختان کوتاهی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فرمانده یگان حفاظت منطقه توبیخ شده و پرونده قضایی برای شرکت حفاظتی متخلف تشکیل شده است، شرح داد: متاسفانه مجبور به اخراج نیروهای حفاظتی آن منطقه شدیم البته باید این مورد را در نظر گرفت که درحال حاضر نیروهای حفاظتی ما با مسائل معیشتی روبرو هستند و اعتبارات حفاظت از طریق دولت به ما تخصیص داده نشده است.

عباس نژاد در پایان گفت: تقاضای می کنیم اعتبارات ما هرچه سریعتر پرداخت شود تا بتوانیم کارهای حفاظتی را پیش ببریم. ما در حال حاضر برای حفاظت از جنگل های شمال با مشکل روبرو شده ایم.

به گزارش خبرنگاران، نیروهای حفاظتی جنگل های شمال بیش از 8 ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند. آخرین بار خلیل آقایی - رییس سازمان، جنگل ها، مراتع و آبخیزداری - به خبرنگاران گفته بود که حقوق این نیروها به زودی پرداخت خواهد شد اما پیگیری ها نشان می دهد که سازمان جنگل ها همچنان به شرکت های حفاظتی بدهکار است و حتی تعدادی از نیروهای حفاظتی برای نهمین ماه پیاپی است که حقوقی دریافت نکرده اند و جنگل های کشور بی پناه تر از همیشه هستند. در شرایطی که اقلیم کشور شکننده شده است، انتظار می رود که دولت و به ویژه سازمان برنامه و بودجه حمایت بیشتری از طرح های حفاظت از جنگل کنند چرا که این جنگل ها پناه روزهای خشکسالی و باران های سیل آسا هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 17 بهمن 1398 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 735

به "قطع 1000 درخت شمشاد در شمال، اعتبارات حفاظتی سازمان جنگل ها پرداخت نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع 1000 درخت شمشاد در شمال، اعتبارات حفاظتی سازمان جنگل ها پرداخت نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید