متهم ویتنامی قتل برادر رهبر کره شمالی آزاد شد

به گزارش تعطیلات رو، دوان زی هونگ تبعه ویتنامی و یکی از دو متهم اصلی پرونده قتل کیم جونگ نام برادر ناتنی رهبر کره شمالی امروز آدینه پس از 40 ماه تحمل حبس آزاد شد.

متهم ویتنامی قتل برادر رهبر کره شمالی آزاد شد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش ایرنا از رسانه های منطقه، این متهم ویتنامی امروز از زندان زنان در حومه مالزی آزاد شد و انتظار می رود فردا به ویتنام برگردد.

سلیم بشیر وکیل این متهم ویتنامی به خبرگزاری کیودو ژاپن گفته است که مدارک دوان زی هونگ برای خروج از مالزی به مقامات اداره مهاجرت تحویل شده است.

دادستان مالزی درپی اقدامات دولت ویتنام، پیگیری اتهامات علیه این زن 30 ساله را متوقف نموده بود اقدامات دیپلماتیک ویتنام برای آزادی دوانگ زی به ویژه پس از آزادی متهم اندونزیایی ردیف اول این پرونده توسط دادگاه شدت گرفته بود.

سه سال و چهار ماه زندان به اتهام مجروح کردن کیم جونگ نام برادر ناتنی رهبر کره شمالی برای متهم ویتنامی صادر شده بود که دوره این حکم از زمان دستگیری وی در فوریه 2017 محاسبه شده بود، اما این دوره به دلیل رفتار خوب متهم ویتنامی کاهش یافت و طبق گزارش وکیلش، وی امروز سوم مه (12 اردیبهشت 98) از زندان آزاد شد.

دادگاه ویژه رسیدگی به این قتل در مالزی در اسفند ماه سال گذشته با صدور حکمی بی سابقه سیتی عایشه شهروند 26 ساله اندونزیایی متهم اول قتل کیم جونگ نام را آزاد کرد.

سیتی عایشه به همراه دوان زی هونگ شهروند ویتنامی متهم بودند که برادر رهبر کره شمالی را فوریه سال 2017 میلادی در فرودگاه بین المللی کوالالامپور با ماده شیمیایی وی ایکس ترور نموده اند.

دوان زی هونگ ویتنامی و سیتی عایشه اندونزیایی متهم بودند که پارچه ای آلوده به این ماده را به چهره کیم که راهی ماکائو بود، مالیده اند، اما هر دوی آن ها از ابتدای دستگیری مدعی شدند که تصور می کردند تمامی صحنه جنایت تنها یک فیلمبرداری دوربین مخفی است و آن ها در قتل برادر رهبر کره شمالی بی گناه بوده و خود را قربانی یک توطئه می دانند.

آزادی این دو تبعه اندونزی و ویتنامی در حالی است که بعضی کارشناسان قضایی این پرونده می گویند متهمان اصلی این حادثه توسط ماموران کره شمالی تعلیم دیده بودند.

پیشتر این دو زن متهم به قتل کیم جونگ نام برادر ناتنی رهبر کره شمالی در جلسات مختلف دادگاه در مالزی ادعا نموده بودند که بیگناه هستند.

آن ها بر اساس فیلم های دوربین های مداربسته فرودگاه بین المللی شماره دو کوالالامپور متهم بودند که در روز 25 بهمن ماه 95 (13 فوریه 2017) ماده شیمیایی عامل اعصاب به نام وی. ایکس را که مصرف آن توسط سازمان ملل ممنوع اعلام شده است، به صورت کیم جونگ نام مالیده و باعث مرگ وی شدند.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 554

به "متهم ویتنامی قتل برادر رهبر کره شمالی آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متهم ویتنامی قتل برادر رهبر کره شمالی آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید