مرمت 37 پروژه از آثار تاریخی کردستان در دست اجراست

معاون میراث فرهنگی کردستان گفت: در سال مالی 96 مرمت و بازسازی 37 پروژه تاریخی استان کردستان در دستور اجرا بوده است.

مرمت 37 پروژه از آثار تاریخی کردستان در دست اجراست

محمد رشیدی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: واحد حفظ و احیاء معاونت میراث فرهنگی استان کردستان در سال مالی 96 از محل اعتبارات طرح های استانی و ملی بیش از 37 پروژه مرمتی و اجرایی را با اعتباری در حدود 58 هزار میلیون ریال در دست اجرا داشته است.

وی اضافه نمود: ادامه عملیات مرمتی عمارت خسروآباد، مرمت کلاه فرنگی عمارت مشیردیوان، مرمت و بازسازی کاشی های هفت رنگ و نقوش آهکبری حمام های خان و وکیل، بازسازی طاق چشمه های بازار بیجار و مرمت اضطراری پل صلوات آباد بیجار از جمله این پروژه هاست.

معاون میراث فرهنگی کردستان مطرح کرد: اعتبارات تخصیصی جهت پروژه های مرمتی استان کردستان در قیاس با تعداد آثار شناسایی شده در سطح استان بسیار ناچیز بوده و با توجه به اولویت های مرمتی صرفا فقط امکان حفاظت از آثار تاریخی را فراهم می سازد.

وی اضافه نمود: مرمت و ساماندهی ابنیه های تاریخی تخصیص بودجه سنگینی را می طلبد، در حالی که اعتبارات دریافتی بسیار ناچیز است.

رشیدی با اشاره به این که آثار تاریخی از جمله موارد مهم در معرفی و شناخت استان کردستان به گردشگران است، اعلام نمود: حوزه احیا و مرمت اداره کل میراث فرهنگی کردستان در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان ها کارنامه قابل قبولی دارد و هیچ گاه در راستای حفظ هویت تاریخی کردستان از اقدامات خود مغفول نمی ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 27 فروردین 1398 شناسه مطلب: 125

به "مرمت 37 پروژه از آثار تاریخی کردستان در دست اجراست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرمت 37 پروژه از آثار تاریخی کردستان در دست اجراست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید