نامه غیر معمول ترامپ به اردوغان؛ احمق نباش بیا یک معامله خوب کنیم

به گزارش تعطیلات رو، رئیس جمهور آمریکا در نامه ای خلاف عرف دیپلماتیک، به اردوغان نوشته است که احمق نباشد و در سوریه دست به کشتار بزند، چراکه در غیر این صورت آمریکا اقتصاد ترکیه را نابود می نماید.

نامه غیر معمول ترامپ به اردوغان؛ احمق نباش بیا یک معامله خوب کنیم

به گزارش تعطیلات رو، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نامه ای با ادبیاتی به شدت غیرمحترمانه و دور از آداب دیپلماتیک، به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه توصیه نموده است که از کشتار در سوریه خودداری کند.

این نامه را تریش ریگان خبرنگار شبکه فاکس نیوز منتشر نموده است. تاریخ این نامه به 9 اکتبر (17 مهر) یعنی همزمان با شروع عملیات ارتش ترکیه در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه بازمی شود.

ترامپ در این نامه نوشته است:

آقای رئیس جمهور گرامی:

بیا با هم یک معامله خوب کنیم! تو نمی خواهی مسئول کشتار هزاران نفر باشی و من هم نمی خواهم مسئول نابود کردن اقتصاد ترکیه باشم - [لازم باشد] این کار را می کنم. قبلا قدری از طعمش را در ارتباط با کشیش [اندرو] برانسون چشیده ای.

من سخت کار نموده ام تا برخی از مسائل شما را حل کنم. جهان را ناامید نکن. می توانی معامله فوق العاده ای کنی. ژنرال مظلوم [فرمانده شبه نظامیان کرد سوریه] آماده مذاکره با توست و آماده است تا امتیازاتی بدهد که تابحال نداده است. نسخه ای از نامه اش را که به تازگی دریافت نموده ام، به صورت محرمانه [برایت] ارسال می کنم.

اگر این کار را به طرز درست و انسانی انجام دهی، تاریخ نگاه خوبی به تو خواهد داشت. اما اگر چیزهای خوبی اتفاق نیافتد، تا همواره به تو به چشم یک شیطان نگاه می نماید. سرسخت نباش. احمق نباش.

بعدا با تو تماس می گیرم.

ارادت

بنا بر گزارش العالم، یک سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به رسانه ها، صحت این نامه را تأیید نموده است.

مقامات ترکیه ای هنوز به انتشار متن این نامه واکنشی نشان نداده اند، اما به نظر می رسد این نامه از سوی کاخ سفید با هدف کاستن از نقدها از ترامپ منتشر شده است. منتقدان می گویند تصمیم ترامپ برای خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه چراغ سبزی به عملیات ترکیه در این منطقه بوده است.

ترامپ چهارشنبه شب در یک نشست خبری این اتهام را رد کرد و گفت اخیرا نامه ای تند به اردوغان نوشته و میخواهد به زودی متن آن را منتشر کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 570

به "نامه غیر معمول ترامپ به اردوغان؛ احمق نباش بیا یک معامله خوب کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه غیر معمول ترامپ به اردوغان؛ احمق نباش بیا یک معامله خوب کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید