نمکی: اجازه نمیدهم ایرانیها گروه هدف تست واکسن شود ، واکسن کرونا تا بهار 1400 در اختیار قرار میگیرد

به گزارش تعطیلات رو، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسن کرونا را تولید می کنیم و تا بهار سال آینده این واکسن را در ایران خواهیم داشت.

نمکی: اجازه نمیدهم ایرانیها گروه هدف تست واکسن شود ، واکسن کرونا تا بهار 1400 در اختیار قرار میگیرد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، سعید نمکی، امروز یکشنبه 23 آذر در ستاد مدیریت بیماری کرونای خراسان جنوبی اظهار کرد: در ستاد کرونای خراسان جنوبی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بالای 90 درصد نشان از غنای فرهنگی مردم است.

وی با بیان اینکه باید با تلاش هر چه بیشتر از آمار ورودی بیمارستان ها و مرگ و میر ناشی از کرونا بکاهیم، اضافه کرد: باید همدلی و اتحاد را برای تمام روز های سخت کرونا حفظ کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه واکسن کرونا را تولید می کنیم و تا بهار سال آینده آن را خواهیم داشت، شرح داد: بنده به عنوان وزیر بهداشت اجازه نمی دهم هم وطنم گروه هدف تست واکسن شود.

وی با بیان اینکه کرونا با تپش قلب مردم دخیل شده و بسیار نیازمند تحلیل و تفسیر نیست بلکه باید از ابتلا بیماری بکاهیم، شرح داد: اگر از مرگ و میر یک نفر بکاهیم، بزرگترین خدمت را به مردم منطقه داشته ایم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه خراسان جنوبی در خیز وحشتناک پاییزه قرار گرفت و با توجه به التهاب پیش آمده در استان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار بود، اظهار کرد: جنوب کرمان و خراسان جنوبی گرفتار این آتش بیماری دیدیم به طوری که طبس رتبه اول مرگ و میر کرونا را دارد.

نمکی با بیان اینکه با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه، تحلیل یک مرگ در خراسان جنوبی با یک مرگ در شهر های پر جمعیت بسیار متفاوت است، شرح داد: پیک سوم تمام دنیا را گرفتار کرد؛ علی رغم اینکه می گویند ایران در رتبه 12 است، در واقع رتبه 31 دنیا را از نظر مرگ و میر داریم.

وی با بیان اینکه 88 کشور دنیا آماری دقیق از کرونا ارائه نمی دهند، شرح داد: ایران همواره در ارائه آمار و اطلاعات، صحیح ترین، دقیق ترین و مقرون به صحت ترین آمار را ارئه داده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه انسانی سیاسی نیستم و هرگز سوار بر قطار سیاست نشده ام، شرح داد: برخی کشور های همسایه آمار درستی از کرونا ارائه نمی دهند.

نمکی با بیان اینکه من به مردم هرگز دروغ نخواهم گفت و چیزی از آن ها پنهان نخواهم کرد، اظهار کرد: اعتباری ما به واسطه مردم است و اگر ما را به راست گویی و امانت داری نپذیرند باید به حال خودمان گریه کنیم.

وی با بیان اینکه آماری که ایران ارائه می دهد مقرون به صحت ترین آمار دنیای است، شرح داد: در شرایط پیش رو فرصتی برای ورود به حاشیه و تله های ژورنالیستی نداریم و آرامش مردم و کاهش تب کرونا مهم است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: ابتلای سه هزار نفر در روز در آمریکا و 878 مرگ در ایتالیا آمار تاسف باری بوده که برای سلامتی مردمانش دعا می کنیم.

نمکی با بیان اینکه کشور هایی مانند انگلیس و آلمان زیرساخت های آماده برای خدمت رسانی دارند، اما آمار مرگ بالای 500 نفر را تجربه داشته اند، شرح داد: متوسط تخت ما 1.6 به ازای هر هزار نفر جمعیت است.

وی با بیان اینکه ما با دست های بسته در اقیانوس بلا شنا می کنیم چراکه با خباثت های آمریکا برای تامین دارو در حصر هستیم، اظهار کرد: آمار ها در برابر همت، غیرت و شجاعت مردم سر تعظیم فرود آورده اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: بر اساس پیس بینی ها، ایران در این ماه باید روزی 1200 مرگ ناشی از کرونا داشت، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه با همکاری مردم و مسئولان کمر منحنی در پیک سوم شکست.

نمکی با بیان اینکه تمام اقشار و گروه های مردمی به میدان مبارزه با کرونا آمده و مرگ را به 200 نفر نزدیک کردند که این امر حماسه ای بسیار ارزشی بوده و در تاریخ ایران ثبت خواهد شد، اضافه کرد: در اوج تحریم ها در پیش بینی برخی موسسات مدال افتخار گرفتیم.

وی با بیان اینکه 160 شهر قرمز داشتیم، اما اکنون با همدلی و وفاق 23 شهر قرمز داریم، شرح داد: در مهار کرونا در اردیبهشت، در اوج تحریم و بدترین شرایط کشور، میزان آمار مرگ و میر کرونا را به 30 تا 40 نفر رساندیم، اما دو مرتبه عنان از دستمان خارج شد و شاهد پیک دوم و سوم بودیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ما راهی جز اینکه خلاف رویه های گذشته عمل کنیم، نداریم، خاطرنشان کرد: موثرترین واکسن دنیا را برای این کشور تامین می کنیم؛ روز های آینده این خبر خوش را خواهیم داد که این واکسن از معتبر ترین منابع وارد می شود.

نمکی با بیان اینکه واکسن پدیده ای نیست که بشریت را از کرونا نجات دهد؛ هرچند تاثیرگذار است، اما تمام داستان نیست، شرح داد: از مردم می خواهیم سال جاری یلدا را به شیوه ای متفاوت برگزار کنیم، نمی دانیم در پیک جدید چه هجمه جدیدی را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه سخن های زیادی را در مورد واکسن شنیده اید، اضافه کرد: هر گونه ساده انگاری و عادی انگاری، شرایط زمستانه را سخت می کند و باید شب یلدای سال جاری را به گونه ای متفاوت با دیگر سال ها ببینیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تمام تلاش ما بر این است که مردم این سرزمین حسرت نداشتن امکاناتی را که دیگران دارند نخورند، شرح داد: به دنبال این هستیم که با نگاه اعتقادی، ملی و مردم سالاری دینی، ملت شریف ایران به آنچه که درخور شان آن ها است، دست یابند.

نمکی با بیان اینکه واکسن کرونا را تولید می کنیم و تا بهار سال آینده این واکسن را در ایران خواهیم داشت، یادآور شد: نمی گذاریم ملت ایران موش آزمایشگاهی هیچ جریانی شود و نمی گذاریم غیرت ملی این سرزمین پایمال برخی از فزون خواهی های دیگران شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1452

به "نمکی: اجازه نمیدهم ایرانیها گروه هدف تست واکسن شود ، واکسن کرونا تا بهار 1400 در اختیار قرار میگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی: اجازه نمیدهم ایرانیها گروه هدف تست واکسن شود ، واکسن کرونا تا بهار 1400 در اختیار قرار میگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید