هوشمندشدن کارت های اعتباری با فناوری نانو

به گزارش تعطیلات رو به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو،یکی از شرکت های توسعه دهنده کارت های اعتباری از فناوری نانو برای افزایش کارایی کارت های اعتباری استفاده کرده است. تشخیص کاربر از روی اثر انگشت یکی از قابلیت های این کارت های اعتباری است.

هوشمندشدن کارت های اعتباری با فناوری نانو

مدیر شرکت اسمارت متریک (SmartMetric) می گوید: فناوری نانو که این شرکت توسعه داده در داخل کارت های اعتباری قرار می گیرد تا فعال سازی کارت با استفاده از بیومتریک نظیر اثرانگشت انجام شود. بنابراین، با استفاده از این فناوری، کارت اعتباری به یک ابزار هوشمند تبدیل می شود.

اسمارت متریک بیش از یک دهه تحقیق و توسعه در حوزه کارت های اعتباری فعال شونده با اثرانگشت بیومتریک دارد. برای داشتن کارت بیومتریک که اثرانگشت را اسکن کرده و اجازه کار با کارت را می دهد، لازم است که از قبل اثرانگشت به طور دقیق تعریف شده باشد. بنابراین، زمانی که اثرانگشت فرد برای اعتبارسنجی به کارت داده می شود این اثر با اثری که از قبل در کارت ذخیره شده مطابقت داده می شود که این کار در کمتر از یک چهارم ثانیه انجام می شود. کارت های اعتباری باید نازک باشند و درون آنها مادربوردهای الکترونیکی بسیار نازک قرار داده می شود.

ایجاد مادربورد با اجزاء مهندسی شده نظیر پردازشگر ARM سال هاست که موضوع تحقیق و توسعه بوده است. در داخل کارت اعتباری بیومتریک شرکت اسمارت مریک نه تنها یک پردازنده قدرتمند بلکه سیستم پیشرفته مدیریت نیرو وجود دارد که اجازه می دهد باتری داخل کارت، هر بار که کارت داخل کارت خوان یا دستگاه خودپرداز قرار می گیرد، شارژ شود.

این نوع کارت بیومتریک شرکت اسمارت مریک، از پیشرفته ترین کارت های اعتباری بیومتریک در جهان است. اثر انگشت قبل از قراردادن کارت در دستگاه کنترل می شود.

مدیرعامل شرکت اسمارت متریک می گوید: در تولید کارت های اعتباری بیومتریک شرکت اسمارت متریک، به گونه ای طراحی ها اجرا شده است که این کارت ها تبدیل به یک دستگاه محاسبات پیشرفته هوشمند می شوند که بیش از یک تراکنش اعتباری را انجام می دهند. این کارت ها یک دستگاه مینیاتوری بسیار کوچک هستند.

این کارت های اعتباری با پردازش داخلی بسیار قدرتمند راستا تازه ای به سوی جهانی کاملا جدید باز کرده است و این امکان را فراهم کرده که کارت اعتباری به یک وسیله چند منظوره تبدیل شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 خرداد 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 979

به "هوشمندشدن کارت های اعتباری با فناوری نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوشمندشدن کارت های اعتباری با فناوری نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید