واکسن های چین علیه کرونا قابلیت بروزرسانی دارند

به گزارش تعطیلات رو، واکسن های کووید 19 مبتنی بر ویروس غیرفعال در چین می توانند برای مقابله با انواع تازه، در حدود دو ماه به روز شوند.

واکسن های چین علیه کرونا قابلیت بروزرسانی دارند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، گلوبال تایمز به نقل از یک متخصص مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین (CDC) گزارش داد، واکسن های کووید 19 مبتنی بر ویروس غیرفعال در چین می توانند برای مقابله با انواع تازه، در حدود دو ماه به روز شوند.

این نگرانی وجود دارد که انواع تازه ویروس کرونا در انگلیس و آفریقای جنوبی ممکن است اثر واکسن کووید 19 را که طی سال گذشته به وسیله شرکت های دارویی فراوری شده، کاهش دهد. انواع تازه ویروس در چندین کشور به سرعت در حال شیوع است.

شاو ییمینگ، عضو کمیته مشورتی توسعه واکسن سازمان بهداشت دنیای (WHO) به گلوبال تایمز گفت: در صورت لزوم ، می توان یک نسخه تازه برای واکسن کووید 19 غیرفعال چین را طی حدود دو ماه انجام داد.

توانایی واکسن های چینی برای یاری به فراوری آنتی بادی در بدن انسان برای خنثی کردن انواع تازه ویروس که در نیمه اول سال 2020 در اروپا، آمریکای جنوبی و ایالات متحده ظهور نموده ثابت شده است؛ اگرچه در خصوص گزینه های تازه، کارایی کمی ضعیف می گردد.

عضو کمیته مشورتی توسعه واکسن سازمان بهداشت دنیای ادامه داد: هیچ نشانه ای مبنی بر الزام فوری ارتقا واکسن های ساخته شده در چین وجود ندارد، زیرا واکسن های فعلی هنوز از مردم عادی محافظت می نمایند.

بر اساس گزارشاین سازمان، در حال حاضر پنج واکسن، دو واکسن از چین، دو مورد از ایالات متحده و دیگری از انگلیس، برای تلقیح در سراسر دنیا استفاده شده است.

در میان پنج واکسن توسعه داده شده واکسن شرکت سینوواک و سینوفارم چین بر اساس فناوری ویروس غیرفعال ساخته شده اند و واکسن شرکت های دارویی فایزر و مدرنا از فناوری mRNA استفاده می نمایند.

شائو گفت: طراحی مجدد فناوری غیرفعال می تواند کمی بیشتر از فناوری mRNA طول بکشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 مرداد 1400 بروزرسانی: 28 مرداد 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1832

به "واکسن های چین علیه کرونا قابلیت بروزرسانی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن های چین علیه کرونا قابلیت بروزرسانی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید