پاسخ کاظم غریب آبادی به ادعای یک نماینده مجلس

به گزارش تعطیلات رو، تهران (پانا) - نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره تفاهم اخیر ایران برای مهلت سه ماهه به آژانس در راستای دسترسی های ضروری توضیح داد.

پاسخ کاظم غریب آبادی به ادعای یک نماینده مجلس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، کاظم غریب آبادی، که در مذاکرات روز یکشنبه سازمان انرژی اتمی با مدیرکل آژانس حضور داشته است، در واکنش به توییت سیدنظام الدین موسوی، نماینده مجلس درباره مهلت سه ماهه ایران به آژانس برای انجام راستی آزمایی و نظارت ضروری بر فعالیت های ایران که از آن به عنوان دور زدن مصوبه مجلس نام برده است گفت: اجرای کامل مصوبه مجلس محترم، دغدغه جدی نظام است و کسی حق ندارد از آن کوتاه بیاید. تمدید یا استمهال در کار نیست. هیچ دسترسی فراپادمانی به آژانس اعطا نخواهد شد.

وی ادامه داد: تداوم راستی آزمایی آژانس، برابر پیوست فنی بیانیه مشترک، صرفا ناظر بر حفظ و نگهداری اطلاعات برخی فعالیت ها و تجهیزات نظارتی توسط ایران برای 3 ماه است. در این مدت، آژانس به این اطلاعات هیچ دسترسی نداشته و اطلاعات منحصرا نزد ایران باقی می ماند.

غریب آبادی گفت: چنانچه ظرف 3 ماه تحریم ها به طور کامل لغو شد، ایران این اطلاعات را در اختیار آژانس گذاشته، وگرنه برای همیشه پاک خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1607

به "پاسخ کاظم غریب آبادی به ادعای یک نماینده مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ کاظم غریب آبادی به ادعای یک نماینده مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید