پروژه ساخت Bully 2 متوقف شده است

به گزارش تعطیلات رو، به گفته منابع استودیوی راک استار گیمز، دن هاوسر (موسس استودیو) در اوایل سال 2008 به همراه تیمی از افراد قابل اعتماد خود کار روی قسمت دوم Bully را شروع کردند و داستانی برای آن نوشتند. داستان نوشته شده تنها چند صحنه اول بازی و خلاصه ای از اتفاقات آینده را در برمی گرفت.

پروژه ساخت Bully 2 متوقف شده است

در داستان آن اثر کاراکترهایی مثل جیمی - قهرمان شماره اول - و سایر شخصیت های نام آشنا حضور داشتند. طبق اطلاعات منتشر شده، بازی از خانه پدری جیمی و در فصل تابستان شروع می شد. با این حال تعداد دیگری از منابع ادعا می کنند که تیم نویسندگان هرگز تصمیم نگرفتند تا داستان بازی دقیقا در چه مکانی روایت شود.

چند سال بعد، در دوره زمانی بین انتشار Red Dead Redemption - در ماه می سال 2010 - و انتها سال 2013، تیمی در شعبه Rockstar New England تقریبا به مدت یک سال و 18 ماه روی قسمت دوم مجموعه کار کردند. اکثر افراد این تیم را هنرمندانی مثل درو مدینا (یکی از طراحان اصلی استودیو) و استیون اولدز (یکی از سازندگان شماره اول) تشکیل می دادند. وب سایت VGC که این اطلاعات را منتشر کرده است، سعی کرد تا برای تایید این گفته ها با هر دوی آن ها تماس بگیرد ولی متاسفانه هیچ کدام پاسخگو نبودند.

منبع دیگری می گوید که در آن دوره حتی بخش کوچکی از Bully 2 قابل بازی بود. سازندگان برای ساخت این دمو از موتور بازیسازی داخلی راک استار با نام Rage استفاده کردند؛ این موتور در تمامی ساخته های اخیر استودیو مثل جی تی ای 4 و 5، مکس پین 3 و هر دو شماره Red Dead Redemption مورد استفاده قرار گرفته است.

با این حال با وجود پیشرفتی که در ساخت پروژه شکل گرفته بود، روند ساخت Bully 2 پس از مدتی به آرامی متوقف شد و تیم سازنده روی پروژه های دیگری مشغول به کار شدند. منابع راک استار درباره این موضوع می گویند: Bully 2 وجود داشت و قابل بازی بود. شرم آور که بازی هیچ وقت به اتمام نرسید.

تعدادی از افرادی که در آن دوره در Rockstar New England کار می کردند در رزومه خود از ساخت یک بازی معرفی نشده نام برده اند؛ بازی ای که مشخصا به قسمت دوم مجموعه ارتباط دارد.

شرکت راک استار هم در این بین ترجیح داده تا فعلا درباره این اخبار و شایعات چیزی نگوید و سکوت کند.

روی همه رفته این اولین باری نیست که اخبار Bully 2 به گوش می خورد؛ در اواخر سال 2009 یکی از آهنگسازان بازی ساخت قسمت دوم مجموعه را تایید کرد. پس از آن هم دن هاوسر به این نکته اشاره کرد که کار استودیو با این مجموعه به انتها نرسیده است.

در آن زمان هاوسر در مصاحبه ای با Gamasutra گفت که آن ها انگیزه ای برای ساخت دنباله مجموعه پس از انتشار بازی اصلی نداشتند. اما با این حال شرکت پس از عرضه Max Payne 3 درباره آینده بازی تصمیم گیری خواهد کرد.

گفتنی است که هنوز احتمال دارد تا راک استار در آینده ای نزدیک دوباره به سراغ ساخت Bully 2 برود. حتی مدتی قبل هم شایعاتی به گوش می رسید که می گفتند راک استار می خواهد طی یکی دو سال آینده دنباله بازی را منتشر کند! با این حال، منابعی که از حال و روز راک استار باخبر هستند هیچ چیزی را تایید نکردند و نمی دانند که آیا ساخت دنباله بازی هنوز به شکل جدی در حال ساخت است یا خیر.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 548

به "پروژه ساخت Bully 2 متوقف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه ساخت Bully 2 متوقف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید