پکن: آمریکا با مقصر جلوه دادن چین درباره همه گیری کرونا قصد فریب افکار عمومی را دارد

به گزارش تعطیلات رو، وزارت خارجه چین از کوشش های رئیس جمهور آمریکا برای مقصر جلوه دادن پکن در مورد شیوع گسترده ویروس کرونا انتقاد کرد.

پکن: آمریکا با مقصر جلوه دادن چین درباره همه گیری کرونا قصد فریب افکار عمومی را دارد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش به نقل از آی بیست و چهار، وزارت خارجه چین، رئیس جمهور آمریکا را به کوشش برای مقصر نشان دادن پکن در خصوص همه گیری ویروس کرونا متهم کرد.

در ادامه تشدید تنش ها میان واشنگتن و پکن بر سر شیوع ویروس کرونا، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز آدینه گفت بعضی در آمریکا کوشش می نمایند تا اقدامات چین در مبارزه با این بیماری را کمرنگ نموده و پکن را مقصر (شیوع کرونا) جلوه دهند.

بنا به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین، این رویکرد فداکاری بزرگی را که مردم چین برای حفظ سلامتی و امنیت بشر انجام داده اند، نادیده می گیرد و تهمت زنی به نقش عمده چین در گسترش بهداشت جهانی است.

گنگ شوانگ همچنین اشتراک اطلاعات چین با آمریکا در ارتباط با شیوع کرونا را یادآور شد.

دونالد ترامپ روز پنج شنبه بیان کرد جهان بهای گزافی را به دلیل عدم شفافیت چین در خصوص شیوع ویروس کرونا می پردازد. رئیس جمهور آمریکا همچنین از زمان همه گیری بیماری کرونا، از آن به عنوان ویروس چینی یاد نموده است که با واکنش چین همراه بوده است.

ترامپ یک بار دیگر در اظهاراتی تحریک آمیز از کرونا با عنوان ویروس چینی نام برد و گفت: به کوشش هایمان برای رهایی از ویروس چینی ادامه می دهیم. آنچه جریان دارد یک جنگ پزشکی است و ما باید در آن پیروز شویم. رئیس جمهور آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی در حالی که چند هفته پیش اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا را حقه دموکرات ها توصیف می کرد، گفت اوضاع به دلیل شیوع این بیماری در آمریکا بد است.

سخنگوی وزارت خارجه چین پیش از این در واکنش به اتهام زنی آمریکا در رابطه با کرونا، از عزم پکن برای مقابله با این ویروس و یاری به کشور های دیگر اطلاع داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 940

به "پکن: آمریکا با مقصر جلوه دادن چین درباره همه گیری کرونا قصد فریب افکار عمومی را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: آمریکا با مقصر جلوه دادن چین درباره همه گیری کرونا قصد فریب افکار عمومی را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید