ژاپن یک گام به ساخت واکسن کرونا نزدیک شد

به گزارش تعطیلات رو، یک موسسه در ژاپن با جداسازی موفقیت آمیز ویروس کرونا از محیط کشت زنده، یک گام به ساخت واکسن این ویروس مرگبار نزدیک شد.

ژاپن یک گام به ساخت واکسن کرونا نزدیک شد

موسسه ملی بیماری های عفونی ژاپن از جداسازی موفقیت آمیز ویروس کرونا از بدن یک فرد مبتلا در این کشور خبر داد. بنابر گزارش ها، توالی های ژنی ویروس جداسازی شده 99.9 درصد با توالی هایی که دولت چین منتشر کرده است، تطبیق دارند.

به گزارش روزنامه ژاپن تایمز،این موسسه در گام بعد، از ویروس جداسازی شده برای ساخت واکسن و دارو برای کرونا و یک کیت تست با قابلیت تشخیص فوری این بیماری استفاده خواهد کرد. همچنین در راستای تلاش ها برای کشف سازوکار سرایت و تحقیق بیشتر بر روی میزان سمیت کرونا، ویروس جداسازی شده در اختیار دیگر پژوهشگران و کمپانی ها نیز قرار خواهد گرفت.

جداسازی ویروس از محیط های کشت زنده یکی از روش های موجود برای تشخیص عفونت های ویروسی است. این روش در حالت جداسازی میکروارگانیسم ها، یک روش تشخیصی 100% است یعنی با جداسازی میکروارگانیسم ها همیشه می توان به عامل بیماری پی برد.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، تا به امروز نزدیک به 10 هزار نفر را در جهان مبتلا کرده و 213 قربانی گرفته است. این ویروس علاوه بر 30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و فرانسه نیز سرایت کرده است.

دوره کمون یا نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگبار بین چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می شود مبتلایان تا پیش از بروز علائمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

این ویروس برخلاف ویروس سارس که در سال 2003 در چین شیوع پیدا کرد و پس از سرایت به 26 کشور جهان 8 هزار و 100 نفر را مبتلا کرد، در دوره نهفتگی نیز از فرد به فرد قابل انتقال است. کارشناسان تهدید واقعی کرونا را در همین قابلیت شیوع و انتشار گسترده آن می بینند.

منبع: انتخاب
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 953

به "ژاپن یک گام به ساخت واکسن کرونا نزدیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن یک گام به ساخت واکسن کرونا نزدیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید