کدام محله های تهران بیشتر درگیر کرونا هستند؟ ، اگر مردم در خانه نمانند با تلفات غیرقابل شمارش روبرو می شویم

به گزارش تعطیلات رو، رئیس مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه بیشترین مراجعان مبتلا به کرونا از محله های تهرانپارس، صادقیه و سعادت آباد هستند، گفت: بهترین روش قطع زنجیره این بیماری ماندن در خانه است.

کدام محله های تهران بیشتر درگیر کرونا هستند؟ ، اگر مردم در خانه نمانند با تلفات غیرقابل شمارش روبرو می شویم

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش تعطیلات رو به نقل از فارس، پیغام طبرسی، رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری درباره مناطق پرخطر و کرونایی ترین مناطق تهران، شرح داد: با توجه به سامانه ای که وزارت بهداشت برای آنالیز پراکندگی بیماران و مراجعان طراحی نموده است، تمامی اطلاعات مراجعان ثبت و آنالیز می گردد.

وی ادامه داد: به وسیله این سامانه به راحتی می توان آدرس محلات مبتلایان شناسایی گردد.

رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه حدس زدن پرخطرترین مناطق تهران به لحاظ شیوع کرونا کار دشواری نیست، اعلام کرد: در هر منطقه ای از شهر تهران که تراکم جمعیت و تردد بیشتری وجود داشته باشد، بدیهی است که شیوع این ویروس بیشتر خواهد شد.

وی گفت: به طور مثال در بازار بزرگ تهران در روزهایی که شیوع کرونا به اوج خود رسیده است، متاسفانه شاهد تراکم و جمعیت عجیبی از مردم هستیم. بدیهی است امروز در این بحران که تمام جهان با آن درگیر است اصلا زمان مناسبی برای خرید نیست.

این عضو هیأت علمی دانشگاه ضمن انتقاد از ترددهای غیر ضروری مردم به بهانه خرید شب عید اظهار کرد: هر چقدر هم که مردم در محیط های شلوغ بهداشت را رعایت نمایند باز هم احتمال شیوع ویروس کرونا بسیار بسیار بالاست.

  • از عقل به دور است که خود و عزیزانمان را در معرض خطر قرار دهیم

به گفته این استاد دانشگاه ویروس به راحتی توسط یک عطسه و سرفه به وسیله چشم، دهان و بینی خصوصا در محیط های شلوغ وارد بدن می گردد.

طبرسی فلسفه تاکید در منزل ماندن در روزهای واپسین سال را جدی بودن ویروس کوید 19 مطرح نمود و گفت: از عقل و منطق به دور است که بدون دلایل بی منطق و واهی خود و عزیزانمان را در معرض ابتلا به این بیماری قرار دهیم.

رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری تاکید نمود: در مناطق پرتردد احتمال 100 درصدی انتقال ویروس کرونا وجود دارد.

طبرسی با بیان اینکه بیشترین مراجعان مبتلابه ویروس کوید 19 از محله های تهرانپارس، صادقیه و سعادت آباد هستند، اعلام کرد: این آمار نشانگر این است که تجمع زیاد شهفرایندان به دلیل وجود مراکز خرید و ترددهای غیرضروری، در این مناطق بیشتر از سایر نقاط شهر تهران است.

  • مبتلایان بی علامت و کم علامت کانون خطر هستند

این متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری خطاب به مسئولان توصیه کرد: بسیاری از مردم این بحران را جدی تلقی نمی نمایند و با رفتارهای خود جان خود و دیگران را به مخاطره می اندازند و در ادامه فشار زیادی را به سیستم درمان وارد می نمایند، به مسئولان توصیه می کنم ضمن اعمال قوانین سختگیرانه تر تدابیری اتخاذ نمایند تا مراکز خرید غیرضروری تعطیل و ترددها محدود گردد.

وی گفت: بیماری کوید 19 بیماری اپیدمیک است؛ به این معنی که تعدادی از افراد مبتلا هستند و چون علامتی از ابتلا ندارند یا علائم خفیف دارند خود را سالم می دانند؛ در صورتی که همین افراد کم علامت و یا بی علامت کانون خطر هستند و بیماری را به سایرین انتقال می دهند.

رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه در تمام اپیدمی ها بیشترین مبتلایان بی علامت و یا کم علامت جمعیتی حدود 2000 تا 3000 نفر را درگیر نموده اند، گفت: طبق شواهد و تحقیقات اولین فردی که در ووهان چین به کرونا مبتلا شد چیزی حدود 5000 نفر را به این ویروس آلوده کرد. این موضوع نشان از حجم بالایی انتشار این بیماری دارد.

  • طبق تحقیقات؛ آمار مرگ و میر کوید 19 به 5 درصد رسید

وی تاکید نمود: طبق مطالعات محققان سراسر جهان آمار مرگ ومیر این ویروس که پیش از این محققان چینی 2 درصد می دانستند امروز در جهان به 4 تا 5 درصد رسیده است.

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری با بیان اینکه در روزهای اخیر طبق آمار رسمی وزارت بهداشت مرگ و میر ناشی از کرونا بسیار بالاست، از بی توجهی مردم، شوخی دریافت این بیماری، خریدهای شب عید و کوشش برای مسافرت انتقاد کرد.

طبرسی گفت: اطلاعات و آمار بیمارستان های شمال کشور به طور روزانه در اختیار وزارت بهداشت واقع شده است، این بیمارستان ها به هیچ عنوان گنجایش پذیرش بیماران را ندارد و بیماری کرونا به شدت در شمال کشور فعال است.

  • در روزهای کرونایی، سفر به جز انتشار بیماری آورده ای ندارد

به گفته این استاد دانشگاه، سفرهای مردم در تعطیلات نوروزی جز اینکه موجب انتشار بیشتر بیماری در سطح کشور، افزایش مرگ و میر و تحمیل فشار بیشتر به سیستم درمان و بهداشت گردد، هیچ آورده دیگری ندارد.

وی با اشاره به اینکه قریب به یک ماه است که مردم و سیستم بهداشت و درمان درگیر اپیدمی ویروس کرونا هستند، اضافه کرد: بهترین روش قطع زنجیره این بیماری ماندن در خانه است.

رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری درباره اینکه مردم بر این باورند که از حجم بیماری کاسته شده، شرح داد: مردم باید یا به آمارها اعتماد نمایند یا آن را کتمان نمایند. پیش از این حواشی ایجاد شده بود که وزارت بهداشت آمار واقعی را ارائه نمی دهد و امروز که آمار مبتلایان به رقمی بالای 1500 رسیده باز عده ای مطالب دیگری را منتشر می نمایند.

طبرسی گفت: به هیچ عنوان حجم مبتلایان فرایند نزولی ندارد و مطمئن هستم اگر مردم همچنان توصیه ها را جدی نگیرند، این آمار روز به روز بیشتر هم خواهد شد.

  • وظیفه بخشی از قطع زنجیره کرونا به عهده مردم است

وی با ذکر این مطلب که اگر در روزهای آینده رفتارهای مردم تغییر نکند صد در صد حجم مبتلایان و تلفات بیشتر خواهد شد، هشدار داد: هیچ کسی بهتر از خودمان نمی تواند به ما یاری کند. مردم نباید صرفا خواسته های خود از دولت و سیستم بهداشت را مطالبه نمایند بلکه وظیفه بخشی از قطع این زنجیره به عهده فرد فرد مردم جامعه است.

عضو هیأت علمی دانشگاه با اشاره به اینکه بسیاری از فعالیت ها و کارهای غیرضروری را می توان به زمان دیگری موکول کرد، یادآور شد: این موضوع که اعلام می گردد 80 درصد بیماران بدون علامت هستند یا به راحتی این بیماری را پشت سر می گذرانند واقعی است ولی در عین حال توجه داشته باشید که 20 درصد هم علائم خطرناک دارند و از مجموع بیمارانی که در ICU بستری می شوند فقط 50 درصد شانس زنده ماندن دارند.

طبرسی اعلام کرد: اگر مردم نسخه کلیدی و آسان در منزل بمانید را رعایت نمایند، مطمئنا تا دو هفته دیگر خبرهای خوشی به گوشمان خواهد رسید، در غیر این صورت با تلفاتی زیاد و غیر قابل شمارش از این اپیدمی خارج می شویم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 855

به "کدام محله های تهران بیشتر درگیر کرونا هستند؟ ، اگر مردم در خانه نمانند با تلفات غیرقابل شمارش روبرو می شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام محله های تهران بیشتر درگیر کرونا هستند؟ ، اگر مردم در خانه نمانند با تلفات غیرقابل شمارش روبرو می شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید