کرونا در اروپا، از پیش بینی ورشکستگی شرکت ها در آلمان تا اعتراضات ضد محدودیت ها در سراسر قاره سبز

به گزارش تعطیلات رو، جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که دولت آلمان ورشکستگی تعداد زیادی از شرکت ها به دلیل بحران کرونا را در سال 2021 پیش بینی نموده و روز گذشته هم در بسیاری از کشورهای اروپایی اعتراضات ضد محدودیت ها برگزار گردید.

کرونا در اروپا، از پیش بینی ورشکستگی شرکت ها در آلمان تا اعتراضات ضد محدودیت ها در سراسر قاره سبز

با ما سفر کنید و با تور لحظه آخری اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی بیشتری به بار می آورد.

پیش بینی ورشکستگی شرکت های آلمانی

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که دولت فدرال آلمان انتظار ورشکستگی های بیشتر شرکت ها به دلیل بحران کرونا در سال 2021 را دارد.

روزنامه آیسبورگر آلگماینه سایتونگ با استناد به پاسخ دولت آلمان به یک درخواست حزب لیبرال دموکرت نوشت: بر اساس ارزیابی دولت آلمان تعداد ورشکستگی شرکت ها در سال 2021 به شدت افزایش پیدا می نماید.

فرایند سریع واکسینایون در انگلیس

در انگلستان هم افراد در سنین بین 56 تا59 سال هم واکسینه می شوند. سرویس بهداشت ملی انگلیس گفت که پیشنهادات در این باره در هفته آینده به افراد مربوطه ارسال می گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

دولت انگلیس اعلام نموده که تا به حال حدود 80 درصد افراد در سنین بین 65 تا 69 سال پیشنهاد تزریق واکسن را پذیرفته و واکسینه شده اند. در مجموع تا به حال در انگلیس بیش از 18 میلیون نفر که بیش از یک سوم جمعیت بزرگسال را شامل می گردد واکسینه شده اند.

دولت انگلیس اعلام نموده که از روز دوشنبه مدارس در این کشور باز می گردد. این اولین گام در کاهش مرحله به مرحله محدودیت ها در این کشور محسوب می گردد.

حمایت مجلس اروپا از ممنوعیت صادرات واکسن

منفرد وبر، رئیس بزرگترین فراکسیون مجلس اروپا (حزب مردم) از توقف صادرات واکسن آسترازنکا دفاع نموده و در این باره گفته است: در این مسئله اول اروپا مطرح نیست، اما اتحادیه اروپا باید از شهفرایندان خود حمایت کند. وی تاکید نمود که اروپا در حال حاضر یکی از مناطقی در جهان است که بیشترین آسیب را از کرونا دیده است.

اعتراضات ضد محدودیت ها در شهرهای مختلف آلمان

روز گذشته در شهرهای نورنبرگ و مونیخ آلمان شهفرایندان با اتومبیل های خود به خیابان ها آمده و علیه محدودیت های کرونایی اعتراض کردند. پلیس در محل این اعتراضات حضور داشت و هیچ گونه درگیری گزارش نشده است.

اعتراضات خشونت بار ضد محدودیت ها در سوئد

پلیس سوئد صدها نفر از مخالفان را که علیه محدودیت های کرونایی در شهر استکهلم تجمع و تظاهرات نموده بودند، سرکوب و آنها را متفرق کرد.

مخالفان محدودیت های کرونایی، ممنوعیت تجمعات گسترده و شلوغ را نقض نموده بودند و این اقدام با سرکوب پلیس روبرو شد.

این تظاهرات در نهایت به درگیری بین نیروهای پلیس و مخالفان منجر شد. پلیس سوئد از زخمی شدن حداقل 6 مامور خود در این درگیری ها خبر داده و یک مامور پلیس نیز به بیمارستان منتقل شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

اداره پلیس استکهلم با انتشار بیانیه ای گفت: پلیس تصمیم گرفته است تا این تجمع غیرقانونی را در هم بشکند.

برگزارنمایندگان این تظاهرات گفته اند که صدها نفر از مناطق مختلف سوئد خود را به شهر استکهلم رسانده اند تا در این تظاهرات شرکت نمایند. این تظاهرات در حالی برگزار گردیده است که قوانین مقابله با ویروس کرونا برگزاری هرگونه تجمع بیش از 8 نفر را ممنوع نموده است.

هشدار وزیر بهداشت اتریش درباره وقوع پاندمی در پاندمی

وزیر بهداشت اتریش با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان و موارد بیشتر ویروس های جهش یافته درباره وقوع یک پاندمی در پاندمی هشدار داده و گفته است که در عرض چند هفته ویروس انگلیسی در کشور غالب شده است. ویروس جهش یافته انگلیسی حدود 58.4 درصد تمام مبتلایان به کرونا در این کشور را در حال حاضر آلوده نموده است.

وزیر بهداشت اتریش تاکید نمود که برای کشورش این میزان تسلط ویروس انگلیسی خبر خوبی نیست. به گفته وی بر اساس ارزیابی های فعلی این ویروس بسیار مستری تر از ویروس مادر است که در اتریش 23 درصد مبتلایان را درگیر می نماید.

وی تاکید نمود: هر چقدر شیوع ویروس انگلیسی در کشور بیشتر می گردد به همان میزان خطر ابتلا به این ویروس افزایش می یابد.

آنشوبر با توجه به شرایط فعلی در کشور از شهفرایندان خواست قواعد حمایتی در برابر این ویروس را رعایت نمایند و فاصله ایمنی را حفظ نموده و ارتباطات را به حداقل کاهش دهند.

وی از بهبود احتمالی اوضاع بعد از عید پاک در کشور با توجه به افزایش شمار واکسیناسیون ها و اقامت های کم تر در فضاهای بسته و افزایش دمای هوا خبر داده است

اعتراضات ضد محدودیت ها درا تریش برگزار گردید

پلیس اتریش بعد از ظهر شنبه در وین اعتراضات گسترده ای علیه اقدامات کرونایی را منحل کرد. در جریان این اعتراضات چندین نفر دستگیر شدند. در بین معترضان اتوبوس های مسافرتی با شرکت نمایندگانی از خارج از وین هم حضور داشتند. معترضان بنرهایی در دست داشتند که در آن خواهان کناره گیری صدر اعظم کشورشان بودند.

پلیس مرتبا کنترل می کرد که آیا معترضان از ماسک استفاده می نمایند و فاصله ایمنی را رعایت می نمایند. بعضی از سیاستمداران احزاب افراطی اتریش هم برای این اعتراضات فراخوان زده بودند

مذاکره اروپا با آمریکا برای لغو محدودیت صادرات مواد لازم برای فراوری واکسن

اتحادیه اروپا هم می خواهد با واشنگتن درباره تهیه فراوریات آمریکایی که برای فراوری واکسن کرونا مورد احتیاج است و تحت محدودیت شدید صادرات قرار گرفته است مذاکره کند. یک خبرگزاری غربی با استناد به محافل اروپایی از رایزنی بین مقامات بخش واکسن اروپا و آمریکا در روز دوشنبه در این راستا خبر داده است. هدف از این مذاکرات همکاری هماهنگ با واشنگتن برای جلوگیری از کمبود مواد در فراوری واکسن در اروپا عنوان شد است.

بیش از 8 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 8103 مورد جدید به کرونا در این کشور در عرض 24 ساعت و 96 مرگ کرونایی جدید خبر داده است.

درخواست مشاوران دولت ایتالیا برای تشدید محدودیت ها

به دلیل افزایش روزافزون شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا مشاوران دولتی خواهان تشدید محدودیت ها در این کشور شده اند. کمیته علمی و فنی که از کابینه ماریو دراگی، نخست وزیر این کشور حمایت می نماید از دولت تشدید محدودیت ها برای مهار کرونا را درخواست نموده است. این کمیسیون پیش از این هم در گزارش هفتگی خود اشاره نموده بود که خطر کرونا برای پنجمین بار متوالی بدتر می گردد.

بر اساس اطلاعات کارشناسان بهداشتی در ایتالیا شمار مبتلایان جدید در یک هفته در ازای هر 100 هزار نفر به 195مورد رسیده است که رقم بالایی است.

روز شنبه ایتالیا بیش از 23600 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت را ثبت کرد و شمار مبتلایان آن از مرز 3 میلیون نفر عبور نموده است.

اعتراضات ضد محدودیت ها در سوئیس و ایرلند

در سوئیس هم هزران نفر از مخالفان محدودیت های کرونای روز گذشته به نشانه اعتراض به خیابان ها آمدند . بر اساس اطلاعات پلیس بیش از 4 هزار معترض در خیابان ها حضور پیدا نموده و فریاد می زدند که دیکتاتوری را متوقف کنید.

صدها نفر هم در شهر کورک ایرلند به خیابان ها آمده و علیه محدودیت های کرونای اعتراض کردند. بیشتر معترضان قواعد کرونایی را رعایت ننموده و ماسک نداشتند. در ایرلند به دلیل بحران کرونا در حال حاضر هر گونه تجمعی ممنوع است.

تعویق انتخابات محلی در فنلاند

کشور فنلاند هم به دلیل بحران کرونا انتخابات محلی برنامه ریزی شده برای 13 ژوئن سال 2021 را به تعویق انداخت. این خبر را وزارت دادگستری این کشور روز شنبه گفت. هشت حزب از 9 حزب حاضر در مجلس با این طرح موافقت کردند.

فنلاند با حدود 5.5 میلیون سکنه تا به حال بیش از 61 هزار مورد ابتلا به کرونا و 760 مورد مرگ در اثر این بیماری را ثبت نموده است.

جدیدترین آمارها در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4213343 نفر به کرونا مبتلا شده و 124419 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 3882408 نفر به کرونا مبتلا شده و 88444 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3149012 نفر به کرونا مبتلا شده و 71138 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 3046762 نفر به کرونا مبتلا شده و 99578 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2502122 نفر به کرونا مبتلا شده و 72470 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1594

به "کرونا در اروپا، از پیش بینی ورشکستگی شرکت ها در آلمان تا اعتراضات ضد محدودیت ها در سراسر قاره سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از پیش بینی ورشکستگی شرکت ها در آلمان تا اعتراضات ضد محدودیت ها در سراسر قاره سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید