کشف شکاف خطرناک در نیروگاه هسته ای سوئد

کشف یک شکاف چند میلیمتری در قدیمی ترین نیروگاه هسته ای سوئد یک بار دیگر به بحث و جدل در خصوص ضرورت به روزرسانی تجهیزات نیروگاه یادشده دامن زده است.

کشف شکاف خطرناک در نیروگاه هسته ای سوئد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهو نیوز، شکاف مذکور در نیروگاه هسته ای Ringhals-2 سوئد در سواحل غربی این کشور شناسایی شده است.

نیروگاه یادشده در منطقه ای به وسعت 700 متر مربع تأسیس شده است. شرکت دولتی مالک این نیروگاه که Vattenfall AB نام دارد، قصد ندارد برای تعمیر راکتور این نیروگاه قدیمی هزینه های بالای لازم را انجام دهد.

برای محافظت از قلب راکتور مذکور و صفحات فولادی متعدد آن تنها از یک لایه بتن به ضخامت یک متر استفاده شده که در خصوص کافی بودن این تمهیدات امنیتی نگرانی هایی وجود دارد. از همین رو بعضی نمایندگان مجلس سوئد بر ضرورت صرف هزینه به منظور رفع کردن نگرانی های خود در این زمینه اصرار دارند.در مقابل بعضی دیگر از نمایندگان کنگره سوئد با تعطیلی موقت این نیروگاه برای بازسازی و تعمیر آن مخالف بوده و می گویند این کار به خصوص در آستانه فصل گرما باعث کمبود برق در سوئد می گردد.

راکتورهای فعلی فعال در این نیروگاه که در سال های 1975 و 1976 تأسیس شده اند فاقد سیستم های خنک کننده مستقل هستند و به همین علت و بر اساس قوانین جدید تنها تا سال 2020 برای فعالیت مجاز خواهند بود.

در حال حاضر، Vattenfall AB تنها برای به روز کردن دو راکتور جوان تر نیروگاه یادشده برنامه ریزی نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 2 مرداد 1398 شناسه مطلب: 237

به "کشف شکاف خطرناک در نیروگاه هسته ای سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف شکاف خطرناک در نیروگاه هسته ای سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید