گفتگوی پامپئو با مدیر برنامه جهانی غذا درباره یمن و ونزوئلا

به گزارش تعطیلات رو، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه و دیداری با مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل به آنالیز اوضاع بشری در ونزوئلا و یمن پرداخت.

گفتگوی پامپئو با مدیر برنامه جهانی غذا درباره یمن و ونزوئلا

به گزارش تعطیلات رو، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رابرت پالادینو، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد: مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا با دیوید بیسلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل دیدار کرد. در این دیدرا مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا بر ضرورت یک توافق سیاسی به منظور خاتمه دادن به درگیری ها در یمن و همکاری آمریکا و این سازمان در یاری رسانی به این کشور درگیر جنگ داخلی به ویژه یاری های غذایی به مردم یمن توافق کردند.

براساس این بیانیه، پامپئو و بیسلی همچنین اوضاع در ونزوئلا را که درگیر بحران سیاسی است، مورد آنالیز قرار دادند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه این بیانیه همچنین آورده است: مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل و وزیر خارجه آمریکا با آنالیز اوضاع در ونزوئلا به مساله بحران انسانی در این کشور پرداخته که باعث شده تا میلیون ها تن از سکنه این کشور برای یافتن نیازهای اولیه خود شامل دارو و غذا به کشورهای همجوار بروند.

روز آدینه اولین محموله یاری های انسانی آمریکا در حمایت از جنبش گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد مرزهای کلمبیا- ونزوئلا شد اما نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا این اقدام را نمایش جعلی خواند و این یاری ها را نپذیرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 179

به "گفتگوی پامپئو با مدیر برنامه جهانی غذا درباره یمن و ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی پامپئو با مدیر برنامه جهانی غذا درباره یمن و ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید