یونسکو صنعت کشتی کروز را متهم به از بین بردن آثار فرهنگی اروپا کرد

به گزارش تعطیلات رو، ازدحام بیش از حد گردشگران در بعضی از شهرهای مهم توریستی بلای جان این شهرها شده است و کشتی های کروز هم در این قضیه، بی تقصیر نیستند.

یونسکو صنعت کشتی کروز را متهم به از بین بردن آثار فرهنگی اروپا کرد

با تور کشتی کروز سفر به دور دنیا را تجربه کنید.

به تازگی، یونسکو از کشتی های کروز خواسته است تا در جهت محفاظت از شهرهایی مانند ونیز و دوبرونیک که با موج شدید گردشگری روبرو شدند، و همچنین برای توسعه کشتی های پاکیزه تر، اقداماتی انجام بدهند. همانطور که همه می دانیم، شهر دوبرونیک کوشش می نماید تا قانونی در خصوص تعداد مسافرانی که در تابستان به وسیله کشتی های کروز وارد این شهر می شوند، تصویب نمایند. بسیاری از موسسات گردشگری هم در حال یافتن راه حلی برای این موضوع هستند. سال گذشته، شهردار دوبرونیک در سخنانی کاملا بحث برانگیز گفت که تعداد گردشگرانی که مجاز به ماندن در بخش تاریخی و قدیمی شهر دوبرونیک هستند، باید محدود شوند؛ این کار گامی بزرگ برای محدود کردن هرج و مرجی است که در سال های اخیر شکل گرفته است.

مکتیلد روسلر، مدیر میراث دنیای یونسکو، صنعت کروز را متهم به در اختیار داشتن استانداردهای ضعیف و انجام اقدامات حمایتی از ازدحام بیش از حد گردشگران می نماید که بسیاری از آثار مهم فرهنگی اروپا را از بین برده است.

اظهارات دکتر روسلر در حالی بیان می گردد که شهرهای بندری در دریای مدیترانه و دریای آدریاتیک، همگی، خود را برای مقابله با هجوم سالانه گردشگران کروز و پیامدهای ناشی از اولین سفرهای دو کشتی غول پیکر جدید آماده می نمایند. کروز نروژین بلیس (Norwegian Bliss) در ماه آوریل به همراه 4000 مسافر سفر خود را از ساوت همپتون شروع کرد. سمفونی دریاها (Symphony of the Seas)، بزرگ ترین کشتی کروز دنیا، هم با 6680 مسافر خود در سال گذشته از بارسلون حرکت نموده است. فعالان محیط زیست و گروه های مخالف گردشگری هم به فعالیت های بخش کروز اعتراض نموده اند.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 229

به "یونسکو صنعت کشتی کروز را متهم به از بین بردن آثار فرهنگی اروپا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونسکو صنعت کشتی کروز را متهم به از بین بردن آثار فرهنگی اروپا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید