43 کشور کره شمالی را به نقض تحریم ها متهم کردند

به گزارش تعطیلات رو، 43 کشور با ارسال شکایتی به کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل مدعی شدند که محدودیت ارسال محصولات نفت پالایش شده به کره شمالی نقض شده است.

43 کشور کره شمالی را به نقض تحریم ها متهم کردند

به گزارش گروه بین الملل تعطیلات رو، بیش از 40 کشور روز آدینه مدعی شدند که کره شمالی به صورت غیرقانونی در حال نقض تحریم های سازمان ملل علیه این کشور در زمینه واردات نفت پالایش شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر 2017 محدودیت سالانه 500 هزار بشکه نفت پالایش شده درباره صادرات به کره شمالی را تصویب کردند تا از این سوخت برای برنامه تسلیحات هسته ای و موشک های بالستیک در این کشور استفاده نشود.

اما 43 کشور از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه با طرح شکایتی در شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند که بر اساس برآورد اولیه آنها، طی پنج ماه نخست امسال میلادی، کره شمالی بیش از 1.6 میلیون بشکه نفت پالایش شده به یاری 56 نفتکش دریافت نموده است.

در این شکایت ادعا شده که نفتکش های کره شمالی به صورت مرتب در حال دریافت سوخت در دریا و به وسیله کشتی به کشتی هستند.

این کشورها از کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل درخواست کردند که یک تصمیم رسمی اتخاذ نموده و اعلام کند که کره شمالی به محدوده دریافت سالانه سوخت خود رسیده و به کشورهای عضو اطلاع رسانی کند که آنها باید فورا فروش، تامین و انتقاد محصولات نفت پالایش شده به کره شمالی را متوقف نمایند.

درخواست مشابهی در سال های 2018 و 2019 به کمیته تحریم های سازمان ملل ارجاع داده شد اما توسط روسیه و چین با وتو روبرو شد. روسیه و چین دو کشوری هستند که به صورت رسمی انتقال نفت پالایش شده به کره شمالی را به کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل گزارش می دهند.

کره شمالی از سال 2006 به دلیل برنامه هسته ای و موشکی خود تحت تحریم های سازمان ملل قرار گرفته است. این در حالی است که شورای امنیت به طور مداوم این تحریم ها را تمدید می نماید.

گزارش ها حاکی از آن است که کره شمالی از سال گذشته به توسعه برنامه های موشکی و هسته ای خود پرداخته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1207

به "43 کشور کره شمالی را به نقض تحریم ها متهم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "43 کشور کره شمالی را به نقض تحریم ها متهم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید