تنظیم آیین نامه شب مانی دانش آموزان در مدارس

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ضمن اعلام خبر تصویب آیین نامه اردوهای دانش آموزی از تنظیم آیین نامه شب مانی دانش آموزان در مدرسه اطلاع داد.

تنظیم آیین نامه شب مانی دانش آموزان در مدارس

مهدی نوید ادهم در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه هفته قبل آیین نامه اردوهای دانش آموزی را در شورای عالی آنالیز کردیم اظهار کرد: اردو یکی از فعالیت های موثر آموزشی و تربیتی ماست که برخی کاستی های نظام آموزشی که در کلاس ظرفیت ارائه آن وجود ندارد را جبران می نماید.

وی اضافه کرد: آنچه در قالب اردوها چه در درون و چه بیرون مدرسه به دانش آموزان ارائه می گردد بسیار موثر است و معمولا در فضای نشاط آمیز و جذاب مثل اردوگاه ها، پارک ها، طبیعت و زیارتگاه ها، یادگیری در محیط صمیمانه و دقیق تر اتفاق می افتد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه البته با مخاطرات حمل و نقل و رفت و آمد دانش آموزان و نارسایی هایی چون عدم استفاده بهینه از حضور بچه ها در اردو روبرو هستیم گفت: لذا این آیین نامه چندین جلسه در دستورکار شورای عالی نهاده شد و مواردی مانند اینکه ابتدایی ها چه قدر بتوانند اردو بروند و آیا مجاز هستیم به عنوان مثال یک هفته دانش آموز را خارج استان نگه داریم؟ و آثار مثبت و منفی آن چیست؟ به بحث گذاشته شد و در نهایت آیین نامه به تصویب رسید.

نوید ادهم ادامه داد: همچنین قرار شد همکاران کار جدیدی ارائه دهند که شب مانی دانش آموزان در مدرسه است. اینکه دانش آموزان بخواهند شبهایی را مدرسه خودشان بمانند نیازمند قانون و ضابطه است. شب مانی یکی از فعالیت های موثر است. دانش آموزان می توانند شب هایی را در مدرسه خودشان به عنوان تفریح و بازی یا برگزاری شب های قدر و ... بمانند. اکنون هم در مدارسی دانش آموزان برای درس و کنکور و امتحان در مدرسه می مانند و فرقی ندارد مدرسه دولتی و غیردولتی باشد. این امر یک آیین نامه ویژه می خواهد و قرار شده تنظیم و به شورای عالی ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تنظیم آیین نامه شب مانی دانش آموزان در مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنظیم آیین نامه شب مانی دانش آموزان در مدارس"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید