مقالات گردشگری

رئیس کمیته المپیک اروپا در ریو بازداشت شد

رئیس ایرلندی کمیته المپیک اروپا در حاشیه برگزاری سی ویکمین دوره بازی های المپیک بازداشت شد.

8 فروردین 1399

عذرخواهی پادشاه هلند از اندونزی

پادشاه هلند امروز (سه شنبه) از کشور اندونزی به خاطر آنچه که او خشونت افراطی هلندی ها به هنگام سلطه استعماری بر آنجا در چند دهه پیش خواند، عذرخواهی کرد.

8 فروردین 1399

بیماری حاد کوهستان چیست؟

اقامت در مناطق کوهستانی که فشار بارومتریک کم بوده و مقدار اکسیژن هوا هم کم است، افراد را دچار کمبود اکسیژن و یا هیپواکسی می نماید که موجب سندرم ارتفاعات بلند و یا بیماری حاد کوهستان می گردد.

7 فروردین 1399

کاخ اردشیر بابکان، کاخی دو هزار ساله در فیروزآباد

کشور ایران با داشتن تاریخی کهن و باستانی دارای اماکنی بوده که عمری طولانی دارند و از حیث فرهنگی با ارزش هستند. استان فارس، یکی از استان هایی بوده که به واسطه داشتن قدمتی کهن دارای بنا و اماکن تاریخی بی مثالی است. نام استان فارس با نام شهر شیراز گره خورده...

7 فروردین 1399

ارائه طرح ایرانی عربستانی ها برای بازی با تیم های قطری به AFC

فدراسیون فوتبال عربستان قصد ارائه درخواستی به کنفدراسیون فوتبال آسیا جهت رویارویی تیم های این کشور با قطری ها همانند بازی با تیم های ایرانی در زمین بی طرف را دارد.

5 فروردین 1399

فرانسه ؛ نخستین مرگ ناشی از کورونا در اروپا اعلام شد

وزیر بهداشت فرانسه نخستین مرگ ناشی از ویروس کورونا را در در اروپا گفت.

4 فروردین 1399

دعوت نمایندگان برای ماندن در خانه و قطع زنجیره انتقال کرونا

این روزها در فضای مجازی پویش در خانه می مانیم برای شکستن زنجیره شیوع کرونا و خارج کردن این مهمان ناخوانده در کشور راه افتاده است، پویشی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اظهار نظرهای مختلف به نوعی به آن پیوسته اند.

3 فروردین 1399

کدام محله های تهران بیشتر درگیر کرونا هستند؟ ، اگر مردم در خانه نمانند با تلفات غیرقابل شمارش روبرو می شویم

رئیس مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه بیشترین مراجعان مبتلا به کرونا از محله های تهرانپارس، صادقیه و سعادت آباد هستند، گفت: بهترین روش قطع زنجیره این بیماری ماندن در خانه است.

3 فروردین 1399

ثبت جهانی روستای چادرشب بافی، برگی از هویت ناب فرهنگی گیلان است

استاندار گیلان ثبت جهانی قاسم آباد چابکسر را به عنوان روستای جهانی چادرشب بافی از سوی شورای جهانی صنایع دستی، تجلی ظرفیت های غنی فرهنگی استان دانست و آن را فرصتی کم نظیر برای توسعه صنعت گردشگری و انتقال هویتی برخاسته از گیلان بیان نمود.

1 فروردین 1399

فرانسه اراده جدی در برداشته شدن تحریم ها و همکاری با ایران دارد

خبرنگاران/هرمزگان سفیر فرانسه در جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: رئیس جمهور فرانسه اراده جدی در راستای برداشته شدن تحریم ها و همکاری با کشور ایران دارد.

29 اسفند 1398

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر: کورونا مرزی نمی شناسد

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت ویروس کورونا مرزی نمی شناسد و وارد ایران هم خواهد شد، اما نباید اجازه دهیم درباره آن بزرگنمایی گردد تا مردم به وحشت بیفتند.

28 اسفند 1398

چشمی: از ایران آمده ایم تا نتیجه خوبی در قطر بگیریم

روزبه چشمی گفت: ما از ایران آمده ایم که با یک نتیجه خوب و با سربلندی از زمین بیرون بیاییم.

25 اسفند 1398

اعتراف مفتی خطرناک داعش به وجود یک تامین کننده اقتصادی اش در انگلیس

یکی از مفتی های داعش که فتوای اسارت و تجاوز گروهی به دختران ایزدی را داده بود، گفته است که از یک تامین کننده اقتصادی در انگلیس پول دریافت نموده است.

24 اسفند 1398

نمایش آثار تاریخی ایران در آلمان و اتریش

بر اساس گزارش مدیرکل امور موزه های کشور، نمایشگاه هایی از آثار تاریخی ایران در آلمان و اتریش برگزار می گردد که البته برپایی این برنامه ها مستلزم مذاکره و توافق های دوجانبه است.

24 اسفند 1398

کوشش برای جذب توریسم ، جلوه معماری سنتی در روستای تاریخیزردویی

به گزارش خبرنگاران، روستای زردویی از توابع بخش باینگان شهرستان پاوه در استان کرمانشاه است که از قدمت بسیار زیادی برخوردار بوده و از روستاهای هدف گردشگری استان محسوب می گردد.

22 اسفند 1398

استقبال سودان از تصمیم آلمان برای احیای همکاری مالی پس از 30 سال

سودان از تصمیم مجلس آلمان مبنی بر از سرگیری روابط مالی و توسعه آن با خارطوم پس از سه دهه وقفه، استقبال کرد.

21 اسفند 1398

نمایش 7 مجسمه باستانی در رم

مجسمه های باستانی در رمایتالیا کشوری با قدمت هزاران ساله است و همه جهان قبول دارند که کافیست در این کشور کمی حفاری کرد تا خیلی زود ویرانه های باستانی و گنجینه های مخفی در اعماق زمین از دل خاک بیرون بیایند. این حرف درباره منطقه لاتزیو و پایتخت آن رم هم...

20 اسفند 1398

پروازهای صبح فرودگاه ایلام لغو شد

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: با توجه به شرایط نامساعد جوی ناشی از بارش برف و عدم امکان نشست و برخاست هواپیما پروازهای نوبت صبح این فرودگاه لغو شد.

19 اسفند 1398

هواپیماربایی مدرن به دست تروریست های سایبری؟!

نیروی هوایی ایالات متحده طی چند سال گذشته بار ها هشدار داده است که در یکی از معمول ترین فناوری های کنترل ترافیک هوایی یک حفره امنیتی خطرناک وجود دارد که می تواند اتفاقات جبران ناپذیری را رقم بزند.

16 اسفند 1398

حیات احتمالا در فضای عمیق شکل گرفته است

یک گروه از ستاره شناسان، سفر فسفر را که یک عنصر اصلی در دی .ان .ای است، از مناطق ستاره ساز در فضا تا ستاره های دنباله دار ردیابی کرده اند و به شواهدی از شکل گیری حیات در فضای عمیق دست یافته اند.

15 اسفند 1398
تعداد: (268)