اخبار و رویدادها

خوابگاه های دانشگاه شیراز در اختیار دانشجویان تحصیلات تکمیلی واقع شده است

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: سال جاری تابستان خوابگاه های دانشجویی دانشگاه در اختیار دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پروژ ه های آنان رو به اتمام است، واقع شده است.

30 شهریور 1399

کرونا در اروپا، از ضررهای میلیاردی شرکت های عظیم خودروسازی تا رکودهای مالی تاریخی

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از ضررهای میلیاردی شرکت های مهم خودروسازی و هواپیماسازی اروپا و رکود مالی چشمگیر از جمله در کشورهای آلمان و اتریش پیامد شیوع کرونا خبر می دهد.

29 شهریور 1399

شمار موارد کرونا در دنیا از 16 میلیون گذشت ، آمریکای لاتین کانون اصلی شیوع

آخرین آمار منتشر شده نشان می دهد شمار موارد عفونت با کرونا در دنیا از 16 میلیون و شمار تلفات ناشی از آن از 650000 مورد گذشته است.

29 شهریور 1399

43 کشور کره شمالی را به نقض تحریم ها متهم کردند

43 کشور با ارسال شکایتی به کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل مدعی شدند که محدودیت ارسال محصولات نفت پالایش شده به کره شمالی نقض شده است.

28 شهریور 1399

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و دنیا ، بحران در هند ، 15 استانِ ایران همچنان در شرایط قرمز

تعداد مبتلایان به بیماری کووید19 در سراسر دنیا به بیش از 19 میلیون و 721 هزار نفر رسید و شمار مرگ های ناشی از این بیماری همه گیر بیش از 727 هزار نفر ثبت شد.

28 شهریور 1399

تهران به منبع پخش کرونا تبدیل شده است، افزایش موارد بستری

معاون کل وزارت بهداشت گفت: هیچ دارویی وجود ندارد که تاثیرمعناداری روی کرونا بگذارد، اما شیادان یا افراد نادان از نوع بیماری که 90 درصد مبتلایان آن خود به خود خوب می شوند، سوءاستفاده می کنند.

28 شهریور 1399

آمریکا گستره تحریمها علیه روسیه را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه الحاقیه قانون اختیارات دفاع ملی (National Defense Authorization Act) را به تصویب رساند که به موجب آن، تحریم های جدیدی علیه شرکتهای فعال در پروژه احداث خط لوله گاز نورد استریم 2 وضع می گردد.

27 شهریور 1399

مهلت ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه اسکان دانشجویان شریف تمدید شد

مرحله چهاردهم ثبت نام طرح تسهیلات قرض الحسنه اسکان دانشجویان دانشگاه شریف تا 15 مرداد ماه تمدید شد.

27 شهریور 1399

عموزاده خلیلی رئیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان شد

فریدون عموزاده خلیلی بر اساس آرای اعضای هیئت مدیره منتخب بیست و سومین مجمع عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به عنوان رئیس این انجمن انتخاب شد.

25 شهریور 1399

این ناهنجاری احتمالا علامت جدید ویروس کرونا در بدن است

گروهی از دانشمندان اسپانیایی با تحقیق بر روی گروهی از بیماران مبتلا به کرونا به این نتیجه رسیده اند که یک ناهنجاری احتمالا می تواند علامت جدید ویروس کرونا باشد.

25 شهریور 1399

خبرنگاران سرمایه گذاری صندوق نوآوری در طرح های اینترنت اشیا

تهران- خبرنگاران- معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق در صورت ورود عاملان سرمایه گذاری صندوق به طرح های استارتاپی حوزه اینترنت اشیا (IOT) تا 80 درصد در قالب خدمات مشارکت می نماید.

24 شهریور 1399

کرونا، ویروس ترامپ است ، رئیس جمهور مقصر مرگ هزاران آمریکایی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ضمن انتقاد از اقدام دیرهنگام رئیس جمهور آمریکا در توصیه به استفاده از ماسک، ویروس کرونا را ویروس ترامپ نامید.

24 شهریور 1399

کتابخانه ملی ایران آمادگی آموزش بازسازی نسخ خطی در تانزانیا را دارد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران 18 شهریورماه با مرتضی پیرانی، رایزن فرهنگی ایران در تانزانیا ملاقات و مصاحبه کرد.

24 شهریور 1399

خبرنگاران 20 تروریست خارجی طی حملات هوایی در قندهار افغانستان کشته شدند

کابل - خبرنگاران - سخنگوی استاندار قندهار افغانستان گفت که 20 تروریست پاکستانی طی حمله هوایی در شهرستان تخته پل این استان کشته شدند.

23 شهریور 1399

خبرنگاران 6 پایگاه اورژانس 115 در جنوب کرمان به مبتلایان کرونا اختصاص یافت

جیرفت - خبرنگاران - مدیر حوادث و فوریت های پزشکی جیرفت از اختصاص 6 پایگاه فوریت های پزشکی جنوب کرمان به افراد مشکوک و مبتلایان به ویروس کرونا خبر داد.

22 شهریور 1399

پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده ناوگان تاکسیرانی

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: مبلغ تسهیلات 60 میلیون ریال می باشد که با یک فقره چک یا سفته این تسهیلات قابل دریافت است.

22 شهریور 1399

حریق منزل مسکونی در منطقه کیان آباد 2 مصدوم برجای گذاشت

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از آتش سوزی منزل مسکونی در منطقه کیان آباد و مصدوم شدن 2 نفر از ساکنان آن اطلاع داد.

22 شهریور 1399

روشی ساده و ارزان برای تشخیص یون های سمی نقره

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، گاهی نشت یون های نقره در محیط می تواند خطرناک باشد، تفکیک یون های نقره از نانوذرات نقره در محیط کاری سخت است. به تازگی روشی ساده و ارزان برای تشخیص یون های نقره در محیط ارائه شده است.

21 شهریور 1399

کرونا بهداشت روانی دانشجویان آمریکایی را به هم ریخت

نتایج یک آنالیز که در آمریکا اجرا شده نشان می دهد شیوع ویروس کرونا باعث ترس و وحشت گسترده دانشجویان آمریکایی شده و بهداشت روانی آنها را به هم ریخته است.

20 شهریور 1399

فاز دوم ساماندهی بلاد شاپور دهدشت شروع می گردد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از شروع فاز دوم ساماندهی بلاد شاپور دهدشت در آینده نزدیک اطلاع داد.

20 شهریور 1399
تعداد: (1094)