اخبار سیاسی

رئیس خزانه داری کانادا کناره گیری کرد

رئیس خزانه داری کانادا در ادامه بحران فساد اقتصادی در پرونده شرکت اس ان سی از سمت خود کناره گیری کرد.

20 آبان 1398

پامپئو: چین شهروندان کانادایی بازداشت شده را آزاد کند

وزیر امور خارجه آمریکا اظهار کرد، چین باید دو شهروند کانادایی را که هفته گذشته و پس از بازداشت یک مدیر چینی دستگیر شدند، آزاد کند.

18 آبان 1398

محدودیت های جا به جایی پول نقد در کشورهای مختلف

این روزها با پیشرفت تکنولوژی کمتر کسی تمایل به حمل پول نقد با خود دارد و اغلب با روش های الکترونیکی پول هایشان را جابه جا می نمایند، اما به هر حال با هر روشی که بخواهید اقدام به حمل پول کنید بهتر است بدانید بیشتر کشورها قوانینی برای میزان پولی که می توانید...

16 آبان 1398

شهروندان مالزیایی تجربه سفر به ایران را از دست ندهند

خبرنگاران: کاردار سفارت ایران در مالزی از شهروندان مالزیایی خواست ایران را به عنوان یک مقصد گردشگری انتخاب نمایند تا میهمان نوازی و رفتار محبت آمیز مردم این کشور را تجربه نمایند.

16 آبان 1398

رئیس مجلس مالزی با زاهدی دیدار کرد

خبرنگاران: رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران-مالزی با رئیس مجلس این کشور در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

15 آبان 1398

شی جین پینگ خواهان اتحاد همه مردم چین شد

شی جین پینگ رئیس جمهوری چین با هدف کاهش ناآرامی های سیاسی در هنگ کنگ و فرونشاندن احساسات استقلال طلبانه در تایوان خودمختار، خواهان اتحاد همه مردم چین شد.

15 آبان 1398

کابینه انگلیس سهم بودجه ای ناتو را مورد آنالیز قرار داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، در آستانه برگزاری نشست سران اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو، سخنگوی ترزا می نخست وزیر انگلیس امروز سه شنبه اعلام نمود که کابینه این کشور تسهیم بودجه ای این نهاد را به نوبه خود مورد بحث و آنالیز کاملی قرار...

13 آبان 1398

زیرساخت های لازم بندر چابهار برای توسعه روابط مالی ایران و عمان فراهم است

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در چابهار گفت: زیرساخت های لازم بندر چابهاربرای توسعه روابط مالی ایران و عمان فراهم است.

13 آبان 1398

خروج آمریکا از برجام، تهران را به کدام سو می برد؟ ، ترامپ نمی داند که با آتش بازی می نماید و به سمت پرتگاه می رود ، سودِ همه این اتفاقات را چین می برد

کیم سنگوپتا در ایندیپندنت نوشت: غیرقابل پیش بینی بودن و بی ثباتی در دولت ترامپ مدت ها به یک منبع نگرانی تبدیل شده است. اعلان جنگ تجاری پرزیدنت ترامپ علیه دوستان و دشمنان اکنون منجر به ایجاد یک اتحاد بین المللی جدیدی شده است. اکنون دشمنان قدیمی در یک چشم...

11 آبان 1398

ایران می تواند در مبارزه با تروریسم به ایتالیا یاری کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس سنای ایتالیا روابط دو کشور را تاریخی خواند و برگزاری سومین دور از گفتگوهای حقوق بشری دو کشور را نشانه تعامل خوب هر دو کشور در این زمینه دانست.

9 آبان 1398

دیدار دوجانبه تیم ایرانی با روسیه و چین در سطح معاونین

خبرنگاران: تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در سطح معاونین با نمایندگان روسیه و چین دیدار می نماید.

8 آبان 1398

اتحادیه اروپا طرح برگزیتی جانسون را نخوانده رد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس درحالی امروز چهارشنبه خود را برای رونمایی از پیشنهاد جدید برگزیت آماده می نماید که ظاهراً آن مقداری که از سوی رسانه ها به بیرون درز نموده به مذاق مقامات اتحادیه اروپا خوش نیامده چرا...

7 آبان 1398

چین و هند چگونه اقتصاد جهان را در دست خواهند گرفت؟

مجله همشهری دیپلماتیک - بهنام خسروی: یکی از مفاهیم نوین روابط و اقتصاد سیاسی بین الملل طی دهه اخیر، مفهوم قدرت های نوظهور است. قدرت های نوظهور، کشورهایی هستند که طی دهه گذشته با عملکرد مطلوب خود در حوزه مالی طی 50 سال آینده مناسبات و روند قدرت جهانی را...

6 آبان 1398

موضوع ورود نیروهای جدید آمریکایی به کویت مطرح نیست

منابع آگاه کویتی گفتند، موضوع پیوستن این کشور به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا در خلیج فارس همچنان در دست بررسی است اما ورود نیروهای جدید آمریکایی به کویت، مطرح نیست.

5 آبان 1398

وزرای دفاع ترکیه و مالزی دیدار کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از حریت، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه امروز دوشنبه با محمد سبو وزیر دفاع مالزی در ساختمان این وزارتخانه در آنکارا دیدار و تبادل نظر کرد.

4 آبان 1398

تکرار دروغ پردازی های وزیر دفاع آمریکا علیه ایران

در ادامه سیاست دروغ حداکثری مقامات آمریکایی علیه کشورمان وزیر دفاع این کشور در نشست خبری پس از جلسه کاخ سفید ادعاهایش را علیه ایران درباره دست داشتن در حمله به آرامکوی عربستان تکرار کرد.

3 آبان 1398

هشدار رئیس جمهور چین درباره کوشش ها برای تجزیه چین

رئیس جمهور چین درباره کوشش ها برای تجزیه چین هشدار داده و آنها را متوهمانه خوانده است.

2 آبان 1398

روسیه: در صورت استقرار موشک های آمریکا در اروپا و آسیا اقدام مشابه می کنیم

وزیر دفاع روسیه تاکید نمود مادامی که آمریکا سامانه های موشکی خود را در اروپا و آسیا مستقر نکند، روسیه نیز اقدام متقابل انجام نخواهد داد.

2 آبان 1398

رئیس جمهور چین خواهان خویشتنداری طرفهای درگیر در اوکراین شد

خبرنگاران: رئیس جمهور چین در جریان گفتگوی تلفنی با همتای آمریکایی خود و صدراعظم آلمان خواهان آرامش و حل بحران اوکراین به وسیله راه چاره سیاسی شد.

2 آبان 1398

ابراز نگرانی کانادا در خصوص تشدید بحران انسانی در یمن

به گزارش خبرنگاران، کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا گفت: ادامه درگیری های نظامی در یمن موجب تشدید بحران انسانی در این کشور شده است.

1 آبان 1398
تعداد: (133)