اخبار سیاسی

قائم مقام وزیر خارجه بوسنی و هرزگوین با توانمندی های صنایع قزوین آشنا شد

-قائم مقام وزیر خارجه بوسنی و هرزگوین با سفر به قزوین با توانمندی های صنایع مستقر در شهرک های صنعتی استان آشنا شد.

9 آبان 1401

تأمین زیرساخت های 8 پایگاه امداد و نجات جاده ای در خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی برای تأمین زیرساخت های 8 پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر و تجهیز بالگرد امدادی این مجموعه قول مساعد داد.

5 آبان 1401

مشترکان خوش مصرف آب قبض رایگان می گیرند

علی اکبر محرابیان گفت: مشترکانی که مصرف آن ها کمتر از الگو باشد قبض رایگان دریافت می نمایند و حتی امکان بستانکار شدن آن ها وجود دارد.

28 مهر 1401

زیرساخت های برق خارگ توسعه یابد، لزوم راه اندازی آبفا در جزیره

بخشدار ویژه خارگ خواهان توسعه زیرساخت های برقرسانی خارگ شد و گفت: راه اندازی آبفا خواسته بحق اهالی خارگ است.

17 مهر 1401

ظرفیت غار های مراغه مغفول مانده است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه گفت: این شهرستان به لحاظ برخورداری همزمان از غار های آبی، یخ ساز، تمدنی و طبقاتی در سطح آذربایجان شرقی منحصربفرد محسوب می گردد، اما ظرفیت آن ها در زمینه مختلف مغفول مانده است.

4 مهر 1401

ازدواج جوانان یکی از دغدغه های مهم جامعه است

استاندار اصفهان گفت: در حوزه ازدواج جوانان که یکی از دغدغه های مهم جامعه است با پیگیری بعضی از برنامه های فرهنگی می توان حمایت هایی انجام داد که سازمان های مردم نهاد نیز به شکل ویژه فعالیت نمایند.

23 مرداد 1401

خبر وزیر کار درباره یارانه 300 و 400 هزار تومانی

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تکمیل اطلاعات افرادی که مشمول دریافت یارانه 300 -400 هزار تومانی هستند اطلاع داد و گفت: امکان ثبت نام همچنان وجود دارد.

4 مرداد 1401

خانه تصرف شده آقای رئیس جمهور جاذبه توریستی شد!

شمار زیادی از مردم سریلانکا برای بازدید از خانه و اقامتگاه رسمی رئیس جمهور گوتابایا راجاپاکسا در کلمبو ازدحام کردند.

4 مرداد 1401

زمزمه فروش پارس خودرو ؛ ایران خودرو مالک قدیمی ترین خودروساز ایران می گردد؟

این روزها بیش از هر زمان دیگری زمزمه فروش پارس خودرو به گوش می رسد. براساس اخبار رسیده آیا ایران خودرو مالک قدیمی ترین خودروساز ایران می گردد؟

28 تیر 1401

وزیر صمت:خودروهای مالی تولیدداخل بی کیفیت هستند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از فارس وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه خبری شبکه یک درباره واردات خودرو اظهار کرد: از سال 97 با توجه به اینکه تراز ارزی کشور به هم ریخته بود واردات خودرو ممنوع اعلام شد آن مصوبه تا اردیبهشت ماه امسال مهلت داشت اما با انتها...

24 تیر 1401

تحلیل تغییرات ساختاری اقتصاد ایران

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به تحلیل تغییرات ساختاری اقتصاد ایران و مفهوم و مبانی نظری تغییرات تکنولوژی در چارچوب الگوی داده - ستانده و کاربرد آن در ایران پرداخت.

13 تیر 1401

تور روسیه ارزان: روسیه از شورای کشور های دریای بالتیک خارج شد

وزارت خارجه روسیه امروز (سه شنبه) گفت مسکو تصمیم گرفته است از شورای کشور های دریای بالتیک (CBSS) خارج گردد.

9 تیر 1401

صادرات محصولات دانش بنیان در اولویت برنامه های تجارت خارجی است

وزیر صمت با بیان اینکه در سیاست خارجی کشور در حوزه تجارت خارجی، صادرات محصولات دانش بنیان در اولویت واقع شده است، گفت: این موضوع در تبادل نظر با معاون نخست وزیر کوبا مورد استقبال نهاده شد.

5 تیر 1401

بلینکن: آتش بس در یمن گام نخست برای صلح است

وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد، آتش بس پیشنهادی سازمان ملل در یمن گام نخست برای صلح است.

31 خرداد 1401

وزیر ارتباطات: مردم سرعت های چند صدمگابیت بر ثانیه ای را تجربه خواهند کرد

وزیر ارتباطات گفت: با اجرای تدریجی طرح ملّی توسعه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، مردم ما سرعت های چند ده و بلکه صدمگابیت بر ثانیه را تجربه خواهند کرد و طعم شیرین استفاده از شبکه پرسرعت را خواهند چشید.

25 خرداد 1401

اوجی: دولت قبل 8 سال کشور را معطل امثال توتال کرد ، چند برابر توتال، قرارداد امضا کردیم ، اسامی شرکت ها را افشا نخواهیم کرد

وزیر نفت گفت: دولت گذشته هشت سال کشور را معطل امثال شرکت فرانسوی توتال کرد، اما اکنون می بیند شرکت های بزرگ دیگری آمده اند و در مجموع چند برابر وعده بی عمل توتال، حاضر به سرمایه گذاری شده اند و قرارداد هم امضا کرده اند.

24 خرداد 1401

احتمال ازسرگیری واردات بنزین با ادامه فرایند مصرف

به گزارش خبرنگاران: شیوع ویروس کرونا از دو سال گذشته تا به امروز به تغییر رفتار در بازار مصرف منجر شده و با نوسانات ایجادشده بازار سوخت را نیز متحول کرده است. بر این اساس در ایران، فرصت صادرات فرآورده هایی مانند بنزین با توجه به سرریز شدن مخازن و انبارهای...

23 خرداد 1401

وزارت ارتباطات در پی راه اندازی شبکه پرسرعت و با کیفیت برای همه منازل و کسب و کارها است

وزیر ارتباطات گفت: این وزارتخانه در پی راه اندازی شبکه پرسرعت و با کیفیت ارتباطی، مبتنی بر فیبر نوری، در سراسر کشور و برای همه منازل و کسب و کارها است.

19 خرداد 1401

تغییر روسای 70 دانشگاه کشور ، انتخاب مدیران از فیلتر تخصصی

سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تغییر روسای 70 دانشگاه کشور اطلاع داد و تاکید نمود: عملکرد سرپرستان دانشگاه ها در کمیته انتصابات این وزارتخانه برای تایید ریاست، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

16 خرداد 1401

بزرگترین مشکل ما در کشور نداشتن بانک اطلاعاتی در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی است

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس کمیسیون خدمات فنی و مهندسی و عمران اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر بزرگترین مشکل ما در کشور عدم وجود بانک اطلاعاتی متقن در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی است. در سال جاری برای پوشش دادن این...

13 خرداد 1401
تعداد: (547)