فرهنگ و هنر

کاخ اردشیر بابکان، کاخی دو هزار ساله در فیروزآباد

کشور ایران با داشتن تاریخی کهن و باستانی دارای اماکنی بوده که عمری طولانی دارند و از حیث فرهنگی با ارزش هستند. استان فارس، یکی از استان هایی بوده که به واسطه داشتن قدمتی کهن دارای بنا و اماکن تاریخی بی مثالی است. نام استان فارس با نام شهر شیراز گره خورده...

7 فروردین 1399

افتتاح مجموعه پلاتو تمرین و اجرا دکتر سعید کشن فلاح

پلاتو اجرا دکتر سعید کشن فلاح به همراه یک پلاتوی تمرین با حضور خانواده زنده یاد کشن فلاح در حوزه هنری افتتاح شد.

4 فروردین 1399

تلویزیون در خانه ماندن را جدی نمی گیرد

این امر نشان می دهد صدا و سیما نیز مانند بسیاری از مردم و حتی مسئولان خطرناک بودن این بیماری واگیردار را جدی نگرفته است و همچنان به دنبال کسب درآمد از راه تبلیغ است.

1 فروردین 1399

ثبت جهانی روستای چادرشب بافی، برگی از هویت ناب فرهنگی گیلان است

استاندار گیلان ثبت جهانی قاسم آباد چابکسر را به عنوان روستای جهانی چادرشب بافی از سوی شورای جهانی صنایع دستی، تجلی ظرفیت های غنی فرهنگی استان دانست و آن را فرصتی کم نظیر برای توسعه صنعت گردشگری و انتقال هویتی برخاسته از گیلان بیان نمود.

1 فروردین 1399

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر: کورونا مرزی نمی شناسد

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت ویروس کورونا مرزی نمی شناسد و وارد ایران هم خواهد شد، اما نباید اجازه دهیم درباره آن بزرگنمایی گردد تا مردم به وحشت بیفتند.

28 اسفند 1398

نمایش آثار تاریخی ایران در آلمان و اتریش

بر اساس گزارش مدیرکل امور موزه های کشور، نمایشگاه هایی از آثار تاریخی ایران در آلمان و اتریش برگزار می گردد که البته برپایی این برنامه ها مستلزم مذاکره و توافق های دوجانبه است.

24 اسفند 1398

کوشش برای جذب توریسم ، جلوه معماری سنتی در روستای تاریخیزردویی

به گزارش خبرنگاران، روستای زردویی از توابع بخش باینگان شهرستان پاوه در استان کرمانشاه است که از قدمت بسیار زیادی برخوردار بوده و از روستاهای هدف گردشگری استان محسوب می گردد.

22 اسفند 1398

نمایش 7 مجسمه باستانی در رم

مجسمه های باستانی در رمایتالیا کشوری با قدمت هزاران ساله است و همه جهان قبول دارند که کافیست در این کشور کمی حفاری کرد تا خیلی زود ویرانه های باستانی و گنجینه های مخفی در اعماق زمین از دل خاک بیرون بیایند. این حرف درباره منطقه لاتزیو و پایتخت آن رم هم...

20 اسفند 1398

حضور هیئتی از اهالی صنعت چاپ در نمایشگاه چین، کوشش برای انجام مبادلات کالا به کالا

خبرنگاران:عضو شورای سیاست گذاری صنعت چاپ از حضور جمعی از اهالی چاپ در نمایشگاه چاپ و بسته بندی چین اطلاع داد و گفت: در این سفر مذاکراتی جهت انجام مبادله کالا به کالا خواهیم داشت و اتاق بازرگانی ایران و چین زمینه های لازم را فراهم خواهد نمود.

13 اسفند 1398

نمایش صنایع دستی شاخص استان فارس در مسقط عمان

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس گفت: باهدف معرفی محصولات شاخص صنایع دستی استان، نمایشگاه تخصصی درهتل البستان مسقط همزمان با سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به کشور عمان برپا شد.

13 اسفند 1398

پیش بینی فروش فیلم ها در سال 2020، از پیروز ترین ها تا شکست های احتمالی

وب سایت ورایتی به آنالیز فروش فیلم های مورد انتظاری پرداخت که در سال 2020 اکران می شوند.

11 اسفند 1398

دلیل اصرار شهرداری به تشکیل سازمان گردشگری معین نیست

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران ضمن اعلام مخالفت صریح خود با ایجاد سازمان گردشگری ذیل شهرداری تهران، گفت: با وجود محدودیت اقتصادی شهرداری و حجم گسترده پروژه های شهری در دست اجرا، شهرداری به دنبال ایجاد یک سازمان جدید است که تعیین نیست چه منفعتی برای...

11 اسفند 1398

پروژه نئون سامسونگ رسما معرفی گردید؛ آواتارهای دیجیتالی برای اهداف گوناگون

ساعاتی قبل در نمایشگاه CES 2020 سامسونگ از پروژه بلندپروازانه نئون رونمایی کرد. این پروژه که در بخش STAR Labs سامسونگ توسعه پیدا نموده، مربوط به آواتارهای دیجیتالی مشابه انسان های واقعی است که سامسونگ از آن ها تحت عنوان نئون یاد می نماید. در بیانیه خبری منتشر...

8 اسفند 1398

جوامع محلی استان زنجان برای توسعه گردشگری توانمند می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با اشاره به اینکه گردشگری به عنوان عامل توسعه در برنامه های مالی قرار نگرفته است، گفت: جوامع محلی استان زنجان برای توسعه گردشگری توانمند می شوند.

6 اسفند 1398

ما و چهارباغ را تنها نگذارید

خبرنگاران/اصفهان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان خطاب به حاضران در پنجمین گردهمایی سراسری شورای هماهنگی سازمان های غیردولتی میراث فرهنگی کشور گفت: ما و چهارباغ را تنها نگذارید. اگر مسائل مربوط به چهارباغ به درستی مدیریت نگردد، به همان...

4 اسفند 1398

سرایت تخفیف های 50 درصدی به کتاب فروشی ها ، قاچاق کتاب های پرفروش کمر صنعت نشر را می شکند

پیش تر تخفیف های 50 درصدی کتاب محدود به بساط های خیابانی و بعضی نمایشگاه های شهری بود اما حالا شاهد گسترش این آسیب ضدصنفی در کتاب فروشی ها هستیم.

1 اسفند 1398

سیل با تاریخ سیستان و بلوچستان چه کرد؟ ، فقط آسیب 5 درصدی به کوه خواجه و خانه شمسی وارد شد

مدیر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان خبر می دهد: به جز آسیب کمتر از پنج درصدی به کوه خواجه و خانه شمسی در استان، خوشبختانه در سیل اخیر، کمترین آسیب به محوطه های تاریخی در سطح استان وارد شده اند.

1 اسفند 1398

خودشان کشف مان می نمایند

مهدی غبرایی می گوید: همان گونه که ما مترجم های ایرانی آثار کشورهای دیگر را کشف و ترجمه می کنیم، اگر ما هم اثر درخور اعتنا فراوری نموده باشیم، آن ها هم آثار ما را پیدا و کشف می نمایند و ارائه می دهند؛ این کار ما نیست.

30 بهمن 1398

دروازه بانی بهتاش همزمان با مسابقه نساجی و پرسپولیس

تصویربرداری بخش هایی از مجموعه تلویزیونی پایتخت در ورزشگاه آزادی و در حین برگزاری مسابقه فوتبال میان دو تیم پرسپولیس و نساجی قائم شهر تصویربرداری شد.

27 بهمن 1398

رونمایی از سایت اطلاعات گردشگری ارومیه با حضور معاون سرمایه گذاری

مراسم رونمایی از سایت اطلاعات گردشگری استان آذربایجان غربی با حضور معاون سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید.

27 بهمن 1398
تعداد: (134)